Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

Рада ввела єдині правила для перехресть з круговим рухом

 

Верховна Рада змінила правила проїзду перехресть, де організовано круговий рух, і прописала, що головна дорога – завжди у транспортного засобу, який уже перебуває на колі.

За ухвалення відповідного проекту закону №4246 за основу проголосували 242 народні депутати, в цілому - 234 депутати.

Зараз в Україні немає єдиного правила пріоритетності доріг під час проїзду таких перехресть. Вони можуть регулюватися світлофорами, знаками пріоритету або просто правилом рівнозначних доріг (перешкода праворуч).

Законопроект вносить у статтю 41 закону «Про дорожній рух» новий абзац: «Перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

У багатьох українських містах на перехрестях із кільцевою розв’язкою відсутня розмітка, тому водіям важко зорієнтуватись по пріоритетності руху. Тому, нардепи вирішили: пріоритет мають автомобілі, які вже рухаються по колу.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в країнах Європи на перехрестях, де організовано круговий рух, діє єдина схема руху Roundabout. «Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після введення в дію схеми Roundabout, аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%», - йдеться в документі.

Отже, рухаючись по колу в Рожищі, не забувайте, що ви маєте перевагу над транспортом, який тільки під’їжджає до нього. Але попервах, мабуть, треба десять раз переконатися, що водій, з другорядної дороги, теж знає про нововведення.

« повернутися до списку новин