Тих, що окропили кров’ю Крути, повік Вкраїні не забути

  • 468

У понеділок, 29 січня, громада міста, представники влади та студентство вшанували пам'ять курсантів, що захищали Київ від більшовиків у січні 1918 року.

100-річчю героїчного бою під Крутами був присвячений вечір-реквієм «Тих, що окропили кров’ю Крути, повік Вкраїні не забути», який відбувся у Рожищенському коледжі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З.Гжицького.

Вечір-реквієм переніс присутніх у далекі події початку ХХ століття, що відбулися на території України. Ведучі Наталія Марценюк та Микола Сидорук розповідали про історичні події, героїчний вчинок юнаків, які віддали життя за національні ідеали, ставши в нерівному бою на битву за Україну. 300 «мучнів українських» пішло в безсмертя.

 

 

Події сторічної давнини були переплетені з подіями сучасними, зокрема січневими. Під час заходу згадували і перших вбитих на майдані, і донецький аеропорт, і загиблих у січні кіборга Василя Смолярчука та Олександра Плоцидима... Доповнювали атмосферу значущої події пісні у виконанні Надії Козій, Мирослави Пашковської, Валентина Омельчука та Оксани Брилевської.

Герої не вмирають! Вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь, закликають бути патріотами, любити свою матір-Україну, адже сьогодні вона, як ніколи, потребує нашої допомоги. Світлу пам’ять героїв присутні вшанували хвилиною мовчання.

Після заходу Рожищенський міський голова В'ячеслав Поліщук, голова РДА Інна Гайворонська та голова районної ради Андрій Музика поклали квіти до могил воїнів УПА, учасника АТО Олександра Плоцидима.