A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рожищенська міська громада
Волинська область, Луцький район

Проект Положення про порядок розгляду електронних петицій

Дата: 16.02.2017 09:28
Кількість переглядів: 670

Проект

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок розгляду електронних петицій

 

Розділ1. Загальні положення

1.1. Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), розміщене на офіційному сайті Рожищенської міської ради «Система електронних петицій» для голосування громадян, яке за умови набрання  необхідної їх кількості, обов’язкове до розгляду органами чи посадовими особами місцевого самоврядування в особливому порядку.

1.2. Електронна петиція є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування (далі – Петиція), яка подається та розглядається відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та цього Положення.

Не можуть вважатися петиціями заяви і скарги, порядок подання та розгляду яких встановлено кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, господарсько-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, Законами України “Про судоустрій і статус суддів” та “Про доступ до судових рішень”Кодексом адміністративного судочинства УкраїниЗаконом України “Про запобігання корупції”, а також порядок подання та розгляду яких по суті визначено Законом.

 

Розділ 2. Порядок подання електронної петиції

2.1. Організацію розгляду електронних петицій, адресованих Рожищенській міській раді, забезпечує секретар ради Гундир І.О.

2.2. Електронні петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції Рожищенської міської ради, визначеної Конституцією України, Законом України «Про органи місцевого самоврядування», іншими законами України.

2.3. Електронна петиція подається в електронній формі і повинна містити:  прізвище, ім’я, по батькові громадянина або назву громадського об’єднання (із зазначенням посадової особи), а також адресу електронної пошти, зміст звернення з обґрунтуванням необхідності  його розгляду та вирішення. До електронної петиції можуть додаватись проекти актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Неправдиві відомості, подані автором (ініціатором) Петиції, громадським об’єднанням, є підставою для відмови в її оприлюдненні або для виключення з режиму оприлюднення.

2.4. В електронній петиції має бути викладено суть порушеного питання, пропозиція щодо його вирішення, а в заголовку Петиції зазначено її короткий зміст.
Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та заклики, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг.

2.5. Електронна петиція подається ініціатором через офіційний сайт Рожищенської міської ради «Система електронних петицій» шляхом розміщення тексту петиції у розділі «Подати петицію».

2.6. Для подання електронної петиції ініціатору необхідно пройти реєстрацію на офіційному сайті Рожищенської міської ради «Система електронних петицій», зазначивши своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу електронної пошти.

2.7. Електронна петиція впродовж 2 робочих днів з моменту подачі перевіряється юристом міської ради на відповідність  вимогам пункту 2.2 та 2.3 цього Положення. У разі невідповідності електронної петиції зазначеним вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, а ініціатору, у той же термін, надсилається мотивована відмова.

2.8. В разі відповідності петиції зазначеним вимогам, відповідальна особа передає петицію на розгляд міському голові (в разі його відсутності іншій посадовій особі, яка виконує його обов’язки), який розглядає її впродовж 3 робочих днів та приймає одне з рішень: оприлюднити петицію, відмовити в оприлюдненні петиції, якщо зміст питання не належить до компетенції органу місцевого самоврядування.

2.9. Ініціатор, якому відмовлено в оприлюдненні електронної петиції, може виправити недоліки та подати цю петицію повторно.

2.10. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному сайті Рожищенської міської ради «Система електронних петицій» є датою початку збору голосів на її підтримку. Інформація про початок  збору голосів  на підтримку  електронної петиції  невідкладно публікується  на офіційному сайті Рожищенської міської ради «Система електронних петицій», а також надсилається  ініціатору електронної петиції  на електронну адресу, вказану  під час реєстрації. Для розгляду електронної петиції органом або посадовою особою, якій  вона подана, необхідно зібрати на її підтримку не менше 100 підписів впродовж не більше 60 календарних днів з дня оприлюднення петиції.

Збір голосів здійснюється на офіційному сайті Рожищенської міської ради «Система електронних петицій» у розділі «Петиції». Для участі  у зборі голосів учасник проходить електронну реєстрацію, зазначивши своє прізвище, ім’я, по батькові, електронну адресу. Голоси, надіслані від однієї і тієї ж особи визнаються відповідальною особою недійсними та не враховуються при підрахунку голосів, про що відповідальна особа повідомляє такого учасника на його електронну адресу.

 

Розділ 3.Порядок розгляду електронної петиції.

3.1 Петиція, яка впродовж встановленого терміну набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня невідкладно надсилається відповідальною особою системи на розгляд відповідному органу чи посадовій особі.

3.2. Петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів не розглядається як Петиція, про що повідомляється автор (ініціатор) петиції з наданням роз’яснень щодо порядку вирішення порушеного питання відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
3.3. Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не більше десяти робочих днів від дня її реєстрації.

3.4. В разі якщо питання в зазначений термін вирішити неможливо, відповідний орган або посадова особа встановлюють необхідний термін для його розгляду, який не може перевищувати тридцяти календарних днів, про що повідомляє ініціатора. Якщо питання, порушене в петиції, подане на розгляд Рожищенської міської ради або виконавчого комітету міської ради, термін розгляду петиції збільшується на кількість днів, необхідних для оприлюднення проекту рішення відповідного колегіального органу згідно вимог чинного законодавства. Інформація про терміни розгляду електронної петиції надсилається її ініціатору на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

3.5. Електронна петиція після її реєстрації розглядається органом або посадовою особою, якій вона подана. На розгляд може запрошуватись ініціатор, якому надається право представити свою електронну петицію та виступити з доповіддю щодо питань, піднятих у тексті Петиції під час її розгляду на пленарному засіданні міської ради або виконавчого комітету міської ради.

3.6. Міська рада проводить громадські слухання або консультації з громадскістю щодо Петиції, якщо така вимога міститься у відповідній електронній петиції.

3.7. Результати розгляду електронної петиції не пізніше наступного робочого дня після закінчення розгляду, оприлюднюється на офіційному сайті Рожищенської міської ради «Система електронних петицій» і одночасно надсилається ініціатору на вказану під час реєстрації електронну адресу. У відповіді зазначаються заходи, які були вжиті або плануються для вирішення питань, викладених в електронній петиції та терміни вжиття заходів, що плануються, або обґрунтована відмова у разі не підтримання органом або посадовою особою такої електронної петиції та додаються копії усіх прийнятих рішень (розпоряджень, наказів, тощо).
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь