Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

Небезпека отруєння чадним газом: як вберегтися

 

Чадний газ - безбарвний газ, що не має запаху, тому він особливо небезпечний, бо його не можна відчути.

Чадний газ легший за повітря. За високої температури він згорає у кисні синім полум'ям. Зріджується дуже погано. Нерозчинний у воді. Може утворювати з повітрям вибухові суміші.

Чадний газ надзвичайно небезпечний. він з'являється всюди, де проходить процес горіння.

Найбільша небезпека отруєння існує в приміщеннях, які опалюються автономно, за допомогою згорання вугілля та інших видів органічного палива.

Головним симптомом при отруєнні чадним газом є втрата свідомості.

При легкому ступені отруєння спостерігається шум у вухах, Пульсація венозних артерій, головний біль, відчуття спраги, загальна тривога, почуття страху.

При середньому ступені отруєння людина на певний час втрачає свідомість, яка повертається відразу якщо її винести на свіже повітря. Характерними ознаками середнього ступеня отруєння є почервоніння обличчя, неадекватність поведінки. Підвищення температури тіла до 38-40 градусів.

На тривалий час, виникає розлад дихання. Характерними ознаками тяжкого отруєння є поверхневе дихання, іноді його повна зупинка. Самовільне спорожнення кишечника та сечового міхура. Шкіра стає блідносинюшною.

В разі отруєння чадним газом потерпілого слід негайно винести на свіже повітря, піднести до носа ватку з нашатирним спиртом. забезпечити вільний доступ повітря до легень, розстебнувши одяг, що утруднює дихання. в разі необхідності зробити штучне дихання.          

Також читайте, НАПЕРЕДОДНІ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ НАГАДУЄМО ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ.                                             

« повернутися до списку новин