Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

28-29 серпня вшановуємо загиблих у Іловайську

 

У серпні 2014 року в Іловайську на Донбасі в оточенні опинилися тисячі українських військових.

«Іловайський котел» у нашій історії залишиться як величезна трагедія і водночас – приклад героїзму і самовіддачі простих українських людей.

Трагедія найбільше зачепила Волинь, адже в операції брала участь 51-а механізована бригада, в якій служили волиняни, бійці спецроти «Світязь», а також чимало волинян у складі добровольчих батальйонів.

Сотні бійців повернулися з Іловайська додому в трунах, чимало поховані у безіменних могилах. Досі є такі, які лежать в землі під Іловайськом.

Сотні захисників отримали каліцтва.

Сотні пережили пекло полону. А багато хто й досі в катівнях бойовиків.

Пройшло чотири роки, а Україна відчуває відгомін Іловайська, отримуючи цинкові труни після підтвердження аналізів ДНК-експертизи.

Офіційно під час боїв за Іловайськ загинули 366 українських військових, зниклі безвісти - 158, поранені - 429, полонені - 128.

Нині, родини загиблих у бойових діях на сході України просять президента України визначити 29 серпня Днем пам'яті загиблих захисників незалежної України. 

Схилімо голови в шані за загиблими захисниками! Нехай ніколи не згасає світла пам’ять про патріотів, які віддали життя за наше майбутнє!

« повернутися до списку новин