Спалювати сухе листя та побутові відходи у Рожищі заборонено

  • 424

Восени у нашому місті збільшується кількість випадків спалювання опалого листя.

При згоранні рослинних залишків у повітрі вивільняється велика кількість шкідливих і навіть отруйних речовин.

Тому Рожищенська міська рада нагадує, що згідно рішення від 25 квітня 2013 року №28/19 на території міста Рожище заборонено випалювати стерні, луків, ділянок з водно-болотною та іншою природною рослинністю, залишків рослинності, опалого листя та побутових відходів у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, у парках, інших зелених насадженнях та без дозволу органів державного контролю.

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.

Статті 16 і 22 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” забороняють самовільне спалювання листя.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77.1 адміністративного кодексу України. За самовільне випалювання рослинності або її залишків законодавство передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто від 170 до 340 гривень і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн).

При виявленні підпалів телефонуйте в поліцію за номером 102!

Шановні рожищани! Будьте господарями своєї рідної землі! Бережіть своє майно та природу!