Ті, що бачили війну

  • 398

14 жовтня в Рожищенському історико-краєзнавчому музеї відбулася презентація відразу двох виставок: «Ті, що бачили війну» та «Воїни. Історія українського війська», організованих із нагоди Дня захисника України, Дня утворення Української повстанської армії та Дня козацтва.

Захід, на якому були присутні учасники АТО з сім’ями, представники влади та небайдужі рожищани, розпочала Наталія Патійчук – директор музею. Вона привітала гостей та запросила переглянути виставки.

Постери «Воїни. Історія українського війська», розроблені українським інститутом національної пам’яті. На них зображені Українські воїни різних часів у відповідних одностроях.

Це дає можливість ознайомитися з минулим і водночас зазирнути в очі нашим сучасникам, тим, що бачили війну, адже обидві виставки містяться в одній, оновленій та відремонтованій музейній кімнаті.

Також Наталія Патійчук зазначила, що ГО «Рожищенське районне об’єднання воїнів АТО» передає портрети бійців на постійне зберігання у музей та надала слово Аліні Кривов’язюк – секретарю громадської організації.

Пані Аліна нагадала, що це вже друга виставка «Ті, що бачили війну», але цьогоріч вона поповнилася новими фотопортретами, на яких зображені не лише чоловіки, а й дві чарівні дівчини-військові.

Ще секретар об’єднання коротко ознайомила присутніх із бойовими біографіями бійців, зображених на світлинах та запросила присутніх до перегляду фільму «З нами правда, з нами сила, з нами Бог», автором і режисером якого є відомий волинський «айдарівець», голова Громадського формування «БУГ» Олександр Калюжний.

Це фільм про війну справжню, не романтизовану високими словами, чесний, правдивий, відкритий. Він знятий волинянами для волинян і про волинян… Про волинян, які були та є на лінії розмежування. Хлопці з екрана звертаються до своїх земляків, до своїх рідних, словами, що йдуть із душі.

У стрічці багато документальних кадрів про бійців 14-ї окремої механізованої бригади, 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар», оперативно-тактичного угруповання «Луганськ», 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, зведеного загону поліції, роти поліції «Світязь», 5-го батальйону Української добровольчої армії, зведеного прикордонного загону, 28-ї механізованої бригади та 51-ї окремої механізованої бригади.

Зокрема у фільмі зазначено, що на 1 млн осіб, у відсотковому співвідношенні, у війні на сході загинуло найбільше волинян, а за час зйомок і монтування фільму наша область утратила ще сім бійців.

У стрічці використані фрагменти музичних творів бійця-добровольця з Рожищенського району Миколи Габдулхакова.

На завершення зустрічі всі присутні вшанувати загиблих військовослужбовців хвилиною мовчання.