«Волинський пантеон: Схід-2016» - книга про Героїв

  • 427

В Рожищенській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Волинський пантеон: Схід-2016».

Науково-популярне видання, авторства доктора історичних наук, професора - Олександра Дем’янюка та заслуженого працівника культури України, члена обласної організації Національної спілки краєзнавців України - Геннадія Гулька, присвячене волинським воїнам, чиї життя обірвалися в наслідок збройного конфлікту на сході України.

Перше науково-дослідне видання серії «Волинський пантеон» з’явилося два роки тому, по гарячих слідах бойових втрат та містило біографічні відомості про 96 наших краян, що загинули під час війни з російським агресором.

У подальшому, після проведення великої роботи по уточненню списку волинян, загиблих на першому році протистояння, було встановлено, що у 2014 році Волинь втратила 105 героїв. Саме ця обставина викликала потребу у підготовці 2-го, виправленого і доповненого  видання.

Наступне видання вийшло у 2016 році. У ньому подано відомості про 63  наших новітніх героїв, що пішли з життя у 2015 році. Окремою вклейкою до нього стала стаття про полковника Півоваренка Павла Васильовича, похованого у Києві 2016 року.

Захід розпочали віршем Василя Симоненка «Можливо знову загримлять гармати», що є своєрідним прологом до книги «Волинський пантеон: Схід-2016». Очільниця книгозбірні Світлана Осипчук запросила до слова одного з авторів Геннадія Гулька, на зустріч з яким прийшли одинадцятикласникиРожищенського НВК №4 разом з класоводом Наталією Янчинською  та студенти Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького.

Найперше пан Геннадій пояснив, що основою написання книги була не лише офіційнідані - в основному опиралися на свідчення очевидців та матеріали з засобів інформації: «Було розуміння, що цю книгу треба писати вже і зараз, поки  живі спогади, а місцеві газети широко висвітлюють факти загибелі військових та подробиці прощання з героями».

«Волинський пантеон: Схід-2016» містить інформацію про 31-го загиблого волинського героя.

Геннадій Гулько наголошує, що всі  бійці, які пройшли пекло війни, незалежно від обставин їхньої смерті заслуговують на повагу і гідне пошанування пам’яті, вже хоча б тому, що у скрутний для країни час не втікали від повісток, не ховалися, не намагалися викрутитися, а з гідністю прийняли цей виклик долі, пішли боронити державу, чітко усвідомлюючи, що можуть не повернутися. Потрібно думати і порівнювати, аналізувати і питати себе, а як би я вчинив у такій ситуації? Солдатський героїзм не є породженням ідеології, його не можна насадити штучно, він всотується з молоком матері і проростає у серці.

На останок автор зізнається, що готуючись до презентації у Рожищі ще раз проаналізував написане і зрозумів, що рожищенські воїни одні з найсміливіших, кожен з них з честю виконав свій військовий обов’язок.