Дотримання правил пожежної безпеки та охорони електричних меж

  • 438

ДРезультат пошуку зображень за запитом "Правила охорони електричних мереж"о уваги мешканців району

У відповідності до статті 22 Закону України від 09.07.2010 року № 2480-VI «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» (далі Закон) охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередач встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки ліній від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на певній відстані залежно від напруги ліній електропередач.

Згідно Правил охорони електричних мереж (далі - Правила), які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 р. № 209 охоронна зона становить: для ЛЕП 220 000 В (220кВ) - 25 метрів, для ЛЕП 330 000 В (330 кВ) - 30 метрів.

У відповідності до статті 32 Закону та пункту 8 Правил використання земель у спеціальних зонах об'єктів енергетики проводиться з певними обмеженнями.

В результаті проведених оглядів персоналом ВП «Волинсьікі МЕМ» у попередні роки фіксувалися випадки порушення охоронних зон, а саме:

1)    крадіжки металевих кутників з металевих опор магістральних ліній, що призводить до послабления конструкцій металевої опори та може призвести до падіння опори та аварійного відключення повітряних ліній електропередач. При цьому, наголошуємо на недопустимості прийому конструктивних елементів повітряних ліній електропередач пунктами прийому металобрухту;

2)    масове спалювання сухої трави та очерету, що може призвести до вимкнення ЛЕП від низової пожежі через іонізоване повітря. Також, небезпеку пожеж становлять і необроблені поля із сухою травою, пожежонебезпечний період настає у березні-травні при масовому спалюванні сухої трави та у липні - серпні при дозріванні зернових культур;

3)   самовільні забудови.

По території Волинської області проходять ЛЕП 220, 330 кВ через які відбувається передача електричної енергії від Рівненської атомної електростанції і, які входять в єдину енергетичну систему України. Таким чином, аварійне виключення повітряних ліній електропередач може*призвести до нещасних випадків із населенням, створення нештатних та аварійних режимів роботи Рівненської атомної електростанції та підстанцій 220, 330 кВ ВП «Волинські МЕМ», виходу з ладу дорогого обладнання та апаратури .релейного захист)'', і як наслідок, може стати причиною порушення електропостачання Волинської області та району зокрема.

З метою збереження життя та здоров'я, запобігання виключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного електропостачання установ, закладів, виробничих приміщень, помешкань просимо населення, землекористувачів та суб'єктів господарської діяльності не порушувати вимоїн «Правил охорони електричних мереж», «Правил пожежної безпеки в Україні», збереженні електричних мереж, запобігати аваріям. При виявленні порушень негайно інформувати районний відділ поліції (тел 102, 2 11 52) та (або) філію ПАТ «Волиньобленерго» (тел 21241).