A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Рожищенська міська рада
Волинська область, Рожищенський район

У разі відсутності договорів на вивезення сміття рожищан штрафуватимуть

Дата: 09.04.2019 12:09
Кількість переглядів: 228

Проблема смітників стоїть перед нами останнім часом досить гостро і чим далі, тим вона стає серйознішою.

На жаль, рідне Рожище сьогодні не завжди виглядає привабливим. Причиною є невихованість та жадібність мешканців нашого міста, котрі замість того щоб бути свідомими громадянами й укласти договір на вивіз сміття з КП «Дільниця благоустрою» або при укладенні такого договору оплачувати справно послуги, краще вивезуть його десь на околиці міста або влаштують смітник неподалік від себе.

Коли навколо тебе сміття, то що ж буде в душі!?! Чи замислювалися ви, хто у цьому винен? Можливо, двірники, скажете ви, які не можуть вчасно прибрати бруд і сміття? Та не варто нарікати на когось. Адже культурній людині просто не спаде на думку кинути на землю папірець чи жуйку. Виховані люди знають: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Не менш важливо й те, що цю проблему можна легко подолати, зробивши невелике зусилля над собою – не смітити.

Не будемо говорити скільки шкоди приносять для людини несанкціоновані сміттєві звалища. Лише зауважимо, що всі заходи з ліквідації таких смітників потребують постійного фінансування, коли в свою чергу дані кошти могли б бути використані для благоустрою нашого міста.

Зважаючи на це все і бачачи, що до свідомості деяких мешканців нашого міста можна достукатись лише через покарання Рожищенська міська рада буде приймати більш жорсткі міри.

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послух.

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

 Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укладати договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних та юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги.

У разі відсутності у громадян договорів на вивезення відходів, відмовлення від укладення договору (п. 3.1.2 «Правил благоустрою м. Рожище» затвердженого рішенням міської ради № 49 від 25.07.2009 року), що є порушенням вимог щодо поводження з відходами та Правил благоустрою територій населеного пункту, відповідальним особами будуть складатися протоколи про адміністративне правопорушення та подавати на розгляд адмінкомісії міської ради для накладення штрафу згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн); громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території м. Рожище і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися в КП «Дільниця благоустрою» за адресою: м. Рожище, вул. 1 Травня, 34, для укладення такого договору.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь