Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

 

26 квітня 2017 року виповнилося 31 рік від дня найбільшої в історії розвитку атомної енергетики ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС.

Вона стала найбільшою не тільки по кількості громадян, що брали участь у ліквідації її наслідків, а також найбільшою за кількістю жертв і пошкоджень, які були нанесені економіці України та сусідніх країн.

Щороку 26 квітня весь світ шанує пам'ять жертв цієї аварії, від страшних наслідків якої нас врятували прості люди, які стали героями. Чимало наших земляків-рожищенців самовіддано ризикували своїм життям заради життя майбутніх поколінь.

 

 

Цього дня, біля пам’ятного знаку жертвам аварії на ЧАЕС у Рожищі, благочинний Рожищенської округи УПЦ КП, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, отець Василь Шняк, відслужив панахиду за загиблими, які брали участь у ліквідації аварії.

Хвилиною мовчання вшанували людей, котрі віддали своє життя, ліквідовуючи наслідки страшної аварії і рятуючи інших від нищівного впливу радіації.

 

 

Участь в урочистому заході взяли представники міської та районної влади, серед яких голова районної ради Андрій Музика, голова райдержадміністрації Інна Гайворонська, секретар міської ради Ірина Гундир, члени Рожищенської благодійної організації «Спілка чорнобильців», безпосередні учасники ліквідації аварії та небайдужі рожищани.

Після панахиди та покладання квітів, учасники заходу відправилися в РД «Просвіта», де відбувся тематичний вечір-вшанування «Гіркий присмак Чорнобиля».

« повернутися до списку новин