Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

У Рожищі презентували виставку «Сила єдності». ФОТО

 

У Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї презентували тимчасову виставку «Сила єдності».

Захід приурочений Дню Соборності України відбувся у вівторок  22 січня.

Перегортуючи сторінку за сторінкою роки, які увішли в історію України, як роки боротьби за незалежність, завідувач з питань основної діяльності музею Роман Трофімчук розповів присутнім десятикласникам школи №1 міста Рожище про історичні факти, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Особливу увагу Роман Борисович акцентував на тому, як відбувалось відзначення цієї знакової події у 1919, 1990 роках у Києві, а також у Рожищі.

На виставці експонувались фотографії видатних діячів Директорії УНР та ЗУНР та документів (Декларація про об’єднання двох держав, IV Універсал Центральної Ради, та ін.), а також знімки відзначення Дня Соборності у 1919 та 1990 роках.

Продовжився захід демонстрацією фільму «Акт Злуки – відтворення історичної правди». 

Про важливість події, яка сталася 100 років тому говорили й голова Рожищенської районної ради Андрій Музика, його заступниця Раїса Кучмук, голова Рожищенської міської ради В’ячеслав Поліщук та директор музею Наталія Патійчук.

В'ячеслав Анатолійович закликав молоде покоління єднатися не тільки на словах, а й на ділі. Просив сьогоднішніх учнів цінувати те, що здобули і нині здобувають найкращі сини України - незалежність нашої держави. 

« повернутися до списку новин