Дитячі садочки презентували свої обновки у переддень 1 вересня

  • 1149

Маленькі діти – це дуже особливі люди. Вони наче янголи.

І коли приходиш у дитячий садочок, а він при цьому ще й розкішно виглядає та має надзвичайно добрих, чуйних вихователів та завідуючих – перебувати та повертатися назад одне задоволення. 

Рожищенська міська рада передусім переймається проблемами закладів дошкільної освіти, а міський голова В’ячеслав Поліщук завжди йде на зустріч очільницям дитсадочків, які приходять з пропозиціями покращити добробут садочків.

Нагадаємо, згідно з «Програмою підтримки та збереження об’єктів і майна комунальної власності територіальної громади міста Рожище на 2018 рік», міським садочкам з бюджету міськради було передбачено 983,1 тис гривень на першочергові потреби. Ця програма була прийнята задля порятунку комунального майна, а саме дошкільних закладів міста. За словами начальника відділу бухгалтерського обліку Ірини Попової, субвенції, яку виділяє районний бюджет, ніяк не вистачає на незахищені статті. Тому міською радою було прийнято рішення розробити програму, аби можна було виконати поточні чи капітальні ремонти в садочках міста.

За виділені кошти в садочках провели поточні ремонти, частково поповнено та поновлено матеріально-технічну базу.

Про те, як триває підготовка до 2018-2019 навчального року, про нагальні потреби і проблеми дошкільних закладів запитали у завідувачок чотирьох ДНЗ міста. Також побачили, чи освоїли в садочках виділені міською радою кошти на зазначені вище роботи і що ще залишилося зробити.

У післяобідню пору в п’ятницю у ЗДО №1 діток вже небагато. Одні радіють сонечку на вулиці, інші зацікавлено визирають із груп: хто ж це прийшов? Нас зустрічає директорка Олена Андрощук. Йдемо коридорами дитячого садочку, а він в прямому сенсі потопає у вазонах. Як то кажуть, у гарній атмосфері все кохається.

«Своїми силами зробили ремонт в методичному кабінеті, - по ходу розповідає співрозмовниця та показує гарну, світлу кімнату і водночас додає: «Ще б нам сюди шафу для книг і вже б було все гармонійно. Також самостійно привели до ладу приймальню ясельної групи, зробили стелю та поклеїли шпалери у групі. На подвір’ї дитсадка пофарбували майданчики, підсипали пісок. За кошти міської ради була замінена стара підлога у ясельній групі та зроблені двері. А днями працівники комунального господарства демонтували старий димохід».

За словами завідувачки заклад повністю готовий до нового навчального року.

Допоки завідувачка ДНЗ №3 Олена Поліщук у відпустці, зустрічає нас завгосп, а за сумісництвом майстер на всі руки Василь Аршулік. Отак дивишся на цього чоловіка і розумієш, з такими колегами можна йти у вогонь і воду. По господарству Василь Степанович знає усе, навіть більше – всюди доклав свої працьовиті руки.

Розповідає, що за кошти міської ради в ДНЗ №3 зробили ремонт харчоблоку та облаштували роздягальню для кухарів. По всьому приміщенні кухні вложили нову плитку на підлогу та стіни, привели в порядок стелю. За словами чоловіка, тут треба було добре потрудитися, бо ремонту ця частина садочку вже давно не знала.

Електрику та воду в харчоблоці Василь Степанович зробив сам. Каже, що майстрам лише за роботу з паяння труб треба було б віддати 55 тис. грн. Тож засукавши рукави вправний завгосп взявся за роботу, яку виконав на відмінно. «Тож це не для чужих, а для наших діток!», - підкреслює він.

Працівники кухні лише жалкують, що не сфотографували харчоблок до та після ремонту. Кажуть, картина була б разюча. Але щиро радіють, що нині приходять на роботу у світле, гарне приміщення, де набагато комфортніше і веселіше працювати.

«Дякуючи міській раді, за ці три роки ми дуже підтягнулися. Особливо щодо енергозбереження. Раніше у нас було лише два пластикових вікна на садочок, тому скрізь гуляли протяги. Нині ж маємо всі пластикові вікна, поміняли багато дверей. Це, повірте, дуже заощаджує тепло в приміщенні», - мовить Василь Аршулік.

Йдемо на вулицю. Чого тут тільки немає: і дерев’яні машини, і кораблик, і бесідки. Усе пофарбовано у яскраві кольори, аж дух перехоплює. Але щоб так все гарно виглядало працівники ДНЗ докладають чимало зусиль. Особливо прикро, за словами Василя Степановича, коли після «відпочинку» нічних гуляк виявляють на майданчику гори сміття, поламані гірки, побитий шифер на бесідці, а то й виламані залізні прути на брамі.

На подвір’ї ДНЗ №2 гамірно та весело. Щаслива малеча якраз висипалася на вулицю, аби ще трішки погратися, доки тато чи мама заберуть додому. Варто зазначити, що у цьому садочку батьки часто є ініціаторами облаштування території для діток. Тому тут час-від-часу з’являються то нова бесідка, то дерев’яна машина, то пісочниця. Від цього подвір’я позашкільного закладу набуває особливої казкової атмосфери.

За словами завідувачки ДНЗ №2 Людмили Козакевич, за літо встигли зробити багато роботи. Особлива гордість – новенький актовий зал. Саме тут, завдяки виділеним коштам з обласного та міського бюджетів, зробили ремонт.

Також, за спрямовані депутатами Рожищенської міської ради кошти, облаштували туалет для ясельної групи.

Як зазначає Людмила Миколаївна, багато зроблено, але багато ще б хотілося оновити, змінити та придбати. Особливо переймається облаштуванням тротуарних доріжок на території дитячого садочка. Але є надія, що це питання незабаром також вирішиться.

ДНЗ №4 «наймолодший» дитячий садочок у місті Рожище, тому тут багато планів та потреб, які поступово вирішуються. Зокрема, на останній 35 позачерговій сесії Рожищенської міської ради було передбачено асигнування на придбання двох павільйонів для потреб закладу.

Варто зауважити, що для усіх дитячих садочків міста було закуплено комп’ютерну техніку. В усіх закладах влаштовано системи автоматичної пожежної сигналізації на суму 186 тис. грн. Також по «Програмі підвищення енергоефективності та енергозбереження в м. Рожище на 2016-2018 р.р.» було проведено встановлення енергозберігаючих вікон і дверей в ЗДО №1, ДНЗ №2 та ДНЗ №3. У дитячому садочку №4 вікна замінили ще у 2017 році.

Як бачимо, роботи ведуться, садочки оновлюються, а завдання вирішуються. Дитсадки вже відчинили свої двері для малечі, а за вікном розпочалася осінь – пора знань.