A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рожищенська міська громада
Волинська область, Луцький район

Сплати ЄСВ – отримай стаж! Подбай про майбутнє!

Дата: 16.05.2018 14:14
Кількість переглядів: 4349

ФО-підприємці - платники єдиного соціального внеску

Відповідно до пунктів 4 та 5 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ЗУ «Про ЄСВ»)  фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, релігійну (місіонерську) та діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску

Для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, а також для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, єдиний внесок нараховується  на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Звертаємо увагу, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такі платники зобов’язані сплатити щомісячно єдиний внесок не менший за розмір мінімального страхового внеску..

Тариф нарахування ЄСВ 22 відсотки. З 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 грн., мінімальний страховий внесок за кожен місяць становить  819,06 грн.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування суми сплати єдиного внеску визначаються самостійно, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, та не більше суми єдиного внеску, визначеної з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (15 розмірів мінімальної заробітної плати).

Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.

ЄСВ нараховується щомісяця, але сплачувати його можна раз на квартал не пізніше 20-го числа місяця, наступного за календарним кварталом. На думку  ДФС, останній день сплати ЄСВ для ФОП за себе — 19-е число місяця, що настає за кварталом, за який його сплачують.

За невчасну сплату внеску, окрім суми боргу, доведеться сплатити:

Продовжує бути чинною норма - від сплати єдиного соціального внеску звільнено підприємців — пенсіонерів за віком та інвалідів (ч. 4 ст. 4 ЗУ «Про ЄСВ»).

Зміни з 01 січня 2018 року

З 1 січня 2018 року для підприємців-єдинщиків 1-ї групи єдиного податку, скасовано норму щодо можливості сплачувати єдиний внесок у сумі, яка не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску. Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць (819,06 грн.).

Звітність

Звітний період для фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, - календарний рік.

У новоствореного платника починається з 1-го числа місяця, наступного за місяцем внесення даних підприємця в реєстр платників ЄП, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця року (п. 294.4 ПКУ).

Звіт про нарахування та сплату єдиного соціального внеску (форма Додаток 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 №435, зі змінами) подається до податкових органів за місцем реєстрації платника.

 Подається він раз на рік до 10 лютого, тобто за минулий рік відзвітувати слід у поточному.

За неподання або невчасне подання звіту доведеться сплатити штраф — 170 гривень.

Подбай про майбутнє - придбай стаж!

Страховий стаж – це період, коли особа підлягала обов’язковому державному пенсійному страхуванню  та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється у місяцях.

У разі, якщо фізична особа-підприємець сплатила страховий внесок в місяць не менше мінімального розміру, встановленого законодавством, то такий місяць повністю врахується в страховий стаж, а сума доходу, з якої сплачено внесок, - до розрахунку пенсії.

Якщо сума сплачених внесків менша за мінімальний рівень, то  страховий стаж буде зараховано пропорційно сплаченим внескам.

У разі несплати страхових внесків- такі періоди не враховуються до страхового стажу, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та розмір майбутньої виплати. 

Звертаємо увагу, що починаючи з 1 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи, за наявності страхового стажу не менше 25 років. Надалі цей розмір буде збільшуватись щороку на 1 рік і починаючи з 1 січня 2028 року становитиме  не менше 35 років.

Тому питання зарахування кожного місяця роботи до страхового стажу є досить важливим.

Не сплачуючи єдиного соціального внеску особа втрачає право на соціальний захист сьогодні  та на отримання у майбутньому виплат за різними видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі і пенсійних виплат.

Кожен має усвідомити, що заробіток – це не лише гарантія нинішнього безбідного існування, але й інвестиція в майбутнє.

Подбайте про своє майбутнє уже сьогодні!

Відомості про дохід та  стаж в реєстрі застрахованих осіб шукай на Веб-порталі електронних послуг

Веб-портал Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua

В особистому кабінеті знайди свій страховий стаж та дохід (заробіток), не барися – дбай про старість!

О.Мороз, начальник об’єднаного управління                                  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь