Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

«Ти приніс мені яблуко?»: як у Рожищі вшановували пам'ять жертв Голодомору

 

У День пам’яті жертв голодоморів у місті Рожище відбувся мітинг-реквієм по невинно убієнних голодом українців.

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору в Україні.

Ця дата впроваджена з метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні.

В цей день жителі міста, представники влади, духовенство зібралися, аби разом віддати данину пам‘яті жертв кровавого режиму та долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам‘яті».

Після вступного слова ведучої Наталії Марценюк, учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання вшанували пам’ять мільйонів українців, які загинули голодною мученицькою смертю.

Юні актори театральної студії РД «Просвіта» на хвилину перенесли присутніх у ті страшні роки, показавши присутнім коротку, але промовисту сценку про трагедію українських дітей у 1932-1933 роках.

У ній показано тендітну дівчинку (Яна Мосійчук) серед хлібного поля, яка тулить до грудей колоски. До дівчинки підходить хлопчик-ровесник (Артур Зенц) із сьогодення і приносить їй яблуко.

«Тобі не холодно?», — питає хлопчик.

«Ні. Бо ти прийшов. Ти приніс мені яблуко? Люди завжди приносять мені яблука», — довірливо відповідає дівчинка.

Саме яблуко лягло до ніг бронзової дівчинки з колосками — пам’ятника усім дітям, які загинули в роки Голодомору.

«У цей день вони чекають на тебе», — закликає хлопчик усіх прийти та вшанувати жертв геноциду.

Панахиду за померлими відслужив благочинний Рожищенськоі округи УПЦ КП, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Василь Шняк.

На завершення мітингу-реквієму рожищани з пам’ятних свічок сформували символічний хрест, в середині якого поклали колоски та яблуко - символи Голодомору.

« повернутися до списку новин