Потреба у змінах згуртувала жителів вулиць Павла Тичини та Івана Франка. ФОТО

  • 1958

Практично всі центральні дороги як у нашому місті, так і в інших населених пунктах, будувались багато років тому і вже по кілька разів вичерпали строк своєї експлуатації та й не були розраховані на таке навантаження, як нині.

На жаль, зробити всі й одразу – завдання нереальне. Тому перш за все у місті дороги підтримуються у проїзному стані.

Основні центральні, що потребують найбільших капіталовкладень, ремонтувались і будуть ремонтуватися за рахунок місцевого бюджету. Варто зазначити, що за останній рік нормальні дороги з'явилися там, де їх не було десятиліттями, зокрема, на вулиці Калнишевського та Героїв УПА.

Але залишається чимало вулиць, які треба привести до ладу. Рожищенська міська рада завжди підтримує небайдужих рожищан, які прагнуть змін. Відтак за умови співфінансування та за ініціативи мешканців Філатова, цього року був зроблений білощебеневий поточний ремонт дороги на вулиці. Нещодавно закінчили ремонтувати й вулицю Тичини.

«На останній сесії Рожищенської міської ради міський голова В’ячеслав Поліщук озвучив, що є трохи коштів на облаштування білощебеневого покриття й ті вулиці, які хочуть, можуть гуртуватися і збирати кошти. Тоді й будуть першими на черзі з ремонту, - каже депутат міської ради Вадим Зінгель. – Я написав депутатське звернення і почав проводити роботу зі збору коштів. Більшість мешканців вулиці пенсіонери та соціально-незахищені. Хто як здавав, від 500 до 5000 гривень. Загалом нам вдалося зібрати 42 тисячі гривень».

Загальна кошторисна вартість робіт, за словами Вадима Зінгеля, становила 192 тис грн. Міська рада на умовах співфінансування виділила 150 тис. грн. Роботи проводила фірма приватного підприємця Олександра Сенюка. Загалом вдалося зробити 780 метрів дороги, шириною – 4 м.

«Наразі збираємо кошти на ремонт трьох провулків між вулицями Тичини та Шведа, там ситуація також катастрофічна. Без гумових чобіт на вулицю не вийдеш, - зауважує Вадим Зінгель. - Хотіли спочатку побачити як вийде основна дорога. Все супер! Вирішили, якщо є така можливість, то треба зробити й провулки».

Не витрачали часу дарма й мешканці вулиці Івана Франка. Там за ініціативи депутатки Рожищенської міської ради Тетяни Вінської люди згуртувалися та зібрали майже 20 тисяч гривень на ремонт дороги.

«Ми дуже задоволені дорогою, - зауважує Тетяна Вінська. – Раніше без гумових чобіт на вулицю не вийдеш, болото навкруги було. Та що там казати, «швидка» заїхати не могла. Тому й вирішили згуртуватися та зрештою зробити собі добре. Щоправда, не всі здавали гроші, але ніхто нікого не примушував. А зараз, думаю, задоволені результатом роботи усі мешканці вулиці. Мене вже і з сусідніх вулиць розпитують, що там і як, хочуть собі робити».

На вулиці Івана Франка роботи виконувалися працівниками КП «Дільниця благоустрою Рожищенської міської ради».

Як бачимо, будь-яка громадська ініціатива завжди охоче підтримується місцевою владою. Адже лише спільно з громадою можна швидко і якісно перетворити Рожище у комфортне місто. Разом – до кращого!

Фото вулиці Павла Тичини

Фото вулиці Івана Франка.