В Україні запровадили режим надзвичайної ситуації та продовжили карантин

  • 1129

25 березня 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення про введення режиму надзвичайної ситуації на всій території України строком на 30 днів - до 24 квітня 2020 року.

Відповідно, всі карантинні обмеження також продовжені до 24 квітня 2020 року.

«Ми продовжуємо карантин і вводимо надзвичайну ситуацію на території України на 30 днів – строком до 24 квітня 2020 року. Тобто режим НС і карантин будуть діяти до 24 квітня з можливістю подальшого продовження, згідно із законодавством. Або ж якщо ми впораємося і подолаємо цю ситуацію раніше, то будемо окремо приймати рішення на засіданні Кабміну», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Члени Уряду підтримали дану пропозицію.

У своєму Telegram-каналі Шмигаль уточнив, що в режим надзвичайної ситуації переведена і Єдина державна система цивільного захисту.

«Всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів до 24 квітня. Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», – наголосив Шмигаль.

Додатково до цього рішення Кабмін ухвалив:

• належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян і пропуском тільки після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

• залучити до роботи на цих пунктах працівників і технічні засоби Міністерства охорони здоров’я, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпродспоживслужби;

• всі приміщення, дороги і тротуари повинні проходити ретельну дезінфекцію;

• надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій.

Варто відзначити, що режим надзвичайної ситуації не передбачає обмеження прав і свобод українців, а також втручання держави в управління приватними компаніями.