У Рожищі провели перший рейд щодо виявлення порушників благоустрою. ФОТО

 • 1631

У четвер, 9 квітня, старша муніципальна інспекторка Мар'яна Демчук провела рейд щодо виявлення порушників Правил благоустрою міста у місті Рожище. Рейд проходив на вулицях Селянська, Гагаріна та 1 Травня.

Муніципальна інспекторка перевірила утримання в належному стані прибудинкових територій, територій прилеглих до прибудинкових, територій виділених під забудову або закріплених за власниками на умовах договору, порушення правил утилізації сміття, відсутність сміттєвих урн біля торговельних об’єктів та інше.

В ході рейду було виявлено порушення правил благоустрою на вулиці Селянській 9 та 9а, а також Гагаріна (поблизу переїзду). На власників земельних ділянок складено приписи за порушення п. 2.5.4.1 Правил благоустрою міста Рожище за неналежне утримання закріплених за ними в установленому порядку території.

Нагадаємо, рейди проводитимуться систематично. Ознайомтеся з переліком вулиць на яких відбуватимуться наступні рейди:

 • 13 квітня – вулиці Гранична, Шведа, Тичини;
 • 15 квітня – вулиці Промислова, К. Шилокадзе, Лермонтова, Островського, Савельєвої;
 • 17 квітня – вулиці Шевченка, Чехова, Лугова.

Зауважимо, що згідно Правил благоустрою міста Рожище утримання в належному стані території покладено на власника території або особу за якою ця територія закріплена відповідно до умов договору з балансоутримувачем. Отже:

 1. Мешканці приватного сектору зобов'язані утримувати територію навколо свого будинку у належному стані. Наявність біля двору будматеріалів, піску, гравію чи дров вважається порушенням правил благоустрою.
 2. Кожен проживаючий у багатоквартирному будинку чи у приватному господарстві повинен укласти договір на послугу вивезення твердих побутових відходів з комунальним підприємством «Дільниця благоустрою Рожищенської міської ради».
 3. Мешканцям багатоквартирних будинків, ОСББ на прибудинковій території забороняється утворювати звалища сміття. 
 4. Керівники підприємств, організацій, установ всіх форма власності, медичних та навчальних закладів, фізичні особи, приватні підприємці, власники споруд, торгівельно-побутового призначення, підприємств громадського харчування, які розташовані та території міста, зобов’язані:
 • підтримувати чистоту і порядок на вулицях міста та земельних ділянках, наданих їм у користування або власність, а також на закріплених територіях.
 • заключати договори з комунальною службою міста на вивіз твердих побутових відходів із своїх територій і приміщень.
 1. Власники, користувачі та керівники торговельно-побутових об’єктів та підприємств громадського харчування всіх форм власності зобов’язані:
 • на територіях, які прилягають до їхніх об’єктів магазинів, кіосків, павільйонів, інших приміщень на відстані 5 м від зовнішньої сторони об’єкту підтримувати чистоту протягом всього дня і здійснювати очищення від сміття, бруду після закінчення роботи.
 • біля кожної споруди торгівельно-побутового призначення та підприємств громадського харчування встановити урни для збору сміття біля виходів з приміщень. Урни повинні утримуватись справними, очищеними щоденно.