Рожищанам на замітку: як правильно утилізувати маски та гумові рукавиці

  • 1434

З того часу, коли обов’язковим стало носіння одноразових рукавичок та масок, виникає дедалі більше питань, що робити з ними, після їх використання. 

На жаль, деякі несвідомі містяни додають комунальникам роботи та наражають на небезпеку інших, залишаючи сміття у непризначених для цього місцях, викидаючи не у смітники, а прямо на вулицях використані поліетиленові рукавички та маски, які можуть стати джерелом поширення COVID-19.

Якщо ви здорові й виконуєте профілактичні заходи з метою зменшення ризику інфікування і поширення коронавірусу (в т.ч. користуєтеся захисними масками і рукавичками на роботі, транспорті, при здійсненні покупок), справа утилізації відходів – проста.

Як відомо, коронавірус передається контактним шляхом і на масках, і рукавичках, якщо він там є, то зберігається досить тривалий час. Тому лікарі й наголошують, що використовувати маску повторно заборонено.

Отож, перед викиданням використаних масок, рукавичок треба:

  • продезінфікувати їх дезрозчином чи замочити в мильному розчині,
  • після чого запакувати в пакет та добре зав’язати,
  • дати масці чи рукавичкам у пакеті «відлежатися», не менше 12 годин, а тоді викинути до загальної урни зі сміттям.
  • І головне, не забувайте після будь-яких маніпуляцій добре вимити руки!

Дотримуючись таких простих правил, ми зможемо не допустити поширення вірусу, та, можливо, навіть врятувати чиєсь життя.

Для наочності, Асоціація «Український екологічний альянс» створила інфографіку із тривалістю «життя вірусу» на різних поверхнях, що допоможе кожному зрозуміти, як викинута маска залишається загрозою для здоров'я.

Отже, як вірус продовжує жити після подорожі до сміттєвого бака?

Дуже просто:

  • якщо ми просто викидаємо маску у змішані відходи, вірус переходить, наприклад, на скло і може «жити» там аж до 5 днів. Далі ця скляна пляшка потрапляє на сортувальну лінію, де вручну відсортовується, і, хоча, працівники і використовують спецформу, все ж збільшення небезпечного сміття у сортувальних пунктах підвищує ризик можливого зараження.
  • інший варіант - пляшка може бути вилучена з урни людьми, які збирають скляну тару для передачі в пункти прийому сміття. І таким чином вірус перебирається з урни у життєдайне для нього середовище з живими організмами, де розвивається і розповсюджується – вже серед людей.

Будьте здорові та піклуйтеся про себе і довкілля!