Рожище має таланти: презентували першу персональну виставку Олени Приступи. ФОТО. ВІДЕО
Ниткографіка, паперкрафт, тістопластика, пап'е-маше – це не просто набір слів, це складні техніки ручної роботи, які даються під силу не кожному.
Що не скажеш про юну майстриню з Рожища Оленку Приступу. Дівчина не тільки працює у згаданих техніках, а й виготовляє авторські ляльки за різними напрямками. З її фантазій народжуються цікаві, зворушливі, смішні чи милі образи.
Олена вже неодноразово отримувала найвищі нагороди на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Та попри свій талант, щиро зізнається, найбільша заслуга її перемог – це допомога й наука талановитої наставниці Світлани Мури, керівниці народної студії декоративного «Мурчикова майстерня» Рожищенського БДТ та підтримка батьків – Інни та Андрія Приступів.
Отож говоримо сьогодні з Оленою про її витвори та перемоги.
«Перші роки навчання в «Мурчиковій майстерні» я мало що робила. Не особливо мені щось вдавалося. Але пам’ятаю свою першу декоративну картину, над якою я довго працювала, старалася. Вийшла гарна робота. Ми її відправили на конкурс і, на жаль, не отримали ні відповіді, ні картини назад. Було дуже прикро», - розказує про свій перший конкурс юна майстриня.
Та невдача не стала причиною розчаруватися, а навпаки – додала азарту та прагнення перемагати.
І вже наступного разу, на Міжнародному конкурсі з декоративного мистецтва в Мукачево, Олена отримала перше місце та заслужену перемогу. Виготовлені нею п’ять авторських ляльок були гідно оцінені суддями, а її майстер-клас зібрав найбільшу кількість охочих навчитися робити об’ємні сердечка в техніці паперкрафт.
Відтоді у колекції Олени з’являлися все нові й нові авторські ляльки, картини, вироби. На рахунку не одна перемога і завжди призові місця.
Та один конкурс дівчина запам’ятає на все життя, адже готувалася до нього лише два тижні. За цей короткий термін не тільки композиційно навчилася оформляти свою роботу, а й опанувала навики роботи в графічному редакторі «Photoshop».
«Цей конкурс ми виграли через спір, - розповідає посміхаючись наставниця дівчинки Світлана Мура. – До Будинок дитячої творчості надійшла пропозиція взяти участь в технічному конкурсі, умова – знання «Фотошопу». Кажу керівництву: а я б могла підгодовувати дитину й на такий конкурс. А сама думаю, Оленка в мене така, що береться до всього. Отак ми екстрено готовилися до конкурсу, за умовами якого треба було намалювати український віночок і тематично його оформити в графічному редакторі, в якому ні я, ні Оленка толком працювати не вміли».
«Це була найбільша наша з Світланою Богданівною ризикована справа», – підморгує наставниці Олена.
Та видно талант, вміння та досвід приправленні наполегливістю та цілеспрямованістю зіграли вирішальну роль й дівчина отримала перше місце на згаданому конкурсі.
«Перешкод у цьому змаганні було так багато, що я навіть не думала про перемогу. Вчилися на ходу, на самому конкурсі не підгружалася програма, виникали проблеми з комп’ютером, пересаджували з одного на інший. До того ж, у мене був складний малюнок: український віночок, який об’єднує схід та захід, а фоном слугували руїни, які переходять у заквітчану Україну. Це все треба було зробити на місці й максимально швидко. Я не бачила робіт інших конкурсантів, але була впевнена, що в них набагато гарніше. Коли почали оголошувати результати я навіть не переживала, бо знала: перемоги не буде. І тут кажуть: «Приступа Олена – перше місце». В мене аж руки затряслися від несподіванки», - розповідає майстриня.
Нещодавно колекція авторських ляльок Олени викликала захоплення експертів композиційною цілісністю виробів і виборола перше місце у дистанційному online-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Симфонія кольорів – Самоцвіти». Дівчина нагороджена Дипломом І ступеня та медаллю, а також отримала сертифікат на безкоштовну участь у наступному Міжнародному фестивалі у 2020 році.
Днями виставка авторських робіт Олени Приступи «Світ моїх мрій» розпочала свою роботу у приміщенні Рожищенської районної бібліотеки для дітей. І переглянути її можу кожен, адже виставка онлайн.
«На виставці представлено дуже багато робіт, які Альона зробила самостійно, на карантині. Ці різні букети, орхідеї. В неї є азарт до нового, вона пробує, набуває техніки, вдосконалюється. Є багато дітей, які хочуть, в них виходить, але немає тієї жаги довести розпочате до кінця. В Альони навпаки, вона, як потяг йде вперед і досягає свого. Дуже хочу, щоб вона протягом життя не втратила цієї жаги добивалася поставленої мети», - зичить Світлана Богданівна своїй вихованці.
Дивлячись на цю рукотворну красу, створену золотими руками дівчинки, дивуєшся, де береться стільки енергії і терпіння, адже ця робота вимагає багато часу та кропіткої праці. Тож хочеться побажати юній майстрині і надалі творити дива, які нікого не залишають байдужими, не втомлюватися пізнавати та відкривати для себе і навколишніх щось нове.
Ірина Зенц