Гусінь атакує: закликаємо рожищан разом боротися з небезпечним шкідником

  • 1257

Для кожного господаря сад є безцінним багатством, для всього людства лісові насадження є красою і затишком, тому захист від шкідників, а саме від карантинних шкідливих організмів стає найгострішою проблемою сьогодення.

Американський білий метелик вже давно відомий на теренах України, на жаль, минулого року він з’явився та завдав чималої шкоди рожищенським садкам й паркам.

Несприятливі умови на деякий час призупинили їх розмноження. Але нині, з настанням теплої погоди, на деревах з’являються павутинні гнізда, які свідчить про присутність шкідника на дереві.

Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку один-два листки, а потім декілька верхівкових листків на гілці.

За мірою зростання гусені і нестачею їжі всередині гнізда павутиною обплутуються нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи її частина роміром один-два метри. В павутинних гніздах проходить розвиток гусениць, після чого вони розповзаються по всьому дереву, об’їдаючи листя дерев. Невжиття заходів зі знищення цього покоління американського білого метелика може призвести до збільшення чисельності літньої генерації АБМ, гусінь якої відроджується у серпні, та завдати значної шкоди багаторічним насадженням.

Тому закликаємо рожищан, якомога частіше та ретельніше оглядати свої садки, що дасть змогу на ранніх стадіях виявити та знищити гусінь. Віримо, що спільними зусиллями ми зможемо побороти цього шкідника у нашому місті.

У випадку виявлення американського білого метелика необхідно здійснювати заходи щодо його знищення:

  • збір та знищення гусениць та кладок яєць;
  • обрізку гілок з гніздами гусені, які необхідно спалювати у спеціально відведених місцях;
  • очищення дерев від нашарування кори;
  • знищення рослинних решток;
  • перекопування при стовбурових кругів в садах парках та на присадибних ділянках;
  • масовий вилов за допомогою феромонних пасток та ловчих поясів;
  • обробки інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» (Карате 050 ЕС, к.е., БІ-58- новийБіммерДімі-88Демікс та ін.).

Слід звернути увагу на те, що боротьба з АБМ хімічними препаратами є проблематичною через санітарну зону в населених пунктах, а також із технічних причин – для обприскування дерев необхідна спецтехніка, а ще гусениці старших віків є захищеними від хімічних препаратів, тому у населених пунктах рекомендується застосовувати біопрепарати (АктофітЛепідоцидбітосибацелін, регулятор росту і розвитку комах – Інсегар та ін).

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.