Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

УВАГА – АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

 

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна високо контагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим степенем смертності. Гине до 100% захворілих свиней. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС не розроблені (відсутні).

Африканська чума свиней реєструється і у нашій області. Так в 2016 році це захворювання проявилось у Любешівському та Ратнівському районі, а 21 серпня 2017 року дане захворювання було зареєстровано у с.Хотешів Камінь-Каширського району, оголошено карантин та здійснюються всі заходи щодо ліквідації хвороби.

Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюється через зараження вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м’ясо, м’ясопродукти, кров).

Джерелом збудника інфекції є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіками з носа та іншими виділеннями. З клінічних ознак у тварин відмічається підвищення температури тіла до 420С, задишка, кашель, зникає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон на животі, шиї, біля основи вух, на п’ятачку і хвості стають помітні червоно-фіолетові плями. Загибель настає на 1-5 день, рідше пізніше.

Щоб уникнути виникнення та розповсюдження АЧС необхідно дотримуватися наступних заходів:

- не купувати свиням харчові відходи, отримані після забою свиней;

- не купувати корми і кормові добавки невідомо походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів);

- не купувати м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках без ветеринарних супровідних документів;

- вести боротьбу з гризунами (дератизація, дезінсекція);

- не завозити свиней без узгодження з державною службою ветеринарної медицини району з інших регіонів.

Пам’ятайте:

Дотримання Вами цих рекомендацій спрямоване на попередження заносу африканської чуми свиней на територію Ваших господарств та запобігання економічних збитків.

 

 

Начальник Рожищенської районної лікарні держветмедицини                                                С.А.Вербицький

« повернутися до списку новин