Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

Одна з найтрагічніших сторінок історії

 

Щорічно у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв голодоморів. Однією з найтрагічніших сторінок історії українського народу є Голодомор, який прокотився трьома потужними хвилями в нашій державі, забравши мільйони життів українців. Страшні події 1932-33 років не були випадковістю чи фатальним збігом обставин. Це була спланована акція, безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, зломити її, залякати, поставити на коліна. Завдяки пам’яті людей, архівам тепер ми дізнаємося, що в дійсності тоді відбувалося в Україні.

Сьогодні навіть важко уявити, що багатюща на врожаї країна в мирні часи потерпала від невидимого ворога – голодної смерті. 
Ми не в змозі згадати всіх поіменно, бо гинули цілі родини, вимирали села. Але й забувати тієї страшної трагедії не маємо права. Адже це чи не найболючіша сторінка в історії нашого народу.

Схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, які загинули голодною смертю, стали жертвами політичних репресій. Хай пам’ять про всіх невинно убієнних живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу і гідність українського народу.
Закликаю всіх небайдужих рожищан 25 листопада о 16.00 долучитись до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалити свічку на знак скорботи і пам’яті мільйонів українців, які стали жертвами репресій тоталітарного режиму.

 

В'ячеслав Поліщук, Рожищенський міський голова

« повернутися до списку новин