Рожищенська міська рада
З вірою до Бога, з правдою - до людей

Місцями Реформації: баптистська кірха у Рожищі

 

З нагоди 500-річчя Реформації для журналістів Волині організували прес-тур теренами протестантизму. Науковці і краєзнавці протягом усієї екскурсії розповідали про виникнення протестантських течій, проникнення їх на Волинь, а також те, який вони мали вплив на розвиток освіти, науки і культури нашого краю.

Маршрут проліг через Луцьк, Олику, Човницю, Рожище та Кисилин. Під час прес-туру науковці-теологи також пояснили журналістам основні розбіжності між різними деномінаціями протестантів: п’ятидесятниками, баптистами та адвентистами сьомого дня.

Рожище зустріло учасників прес-туру «Історичними місцями Реформації Волині» відомою в місті Баптистською кірхою.

Мабуть, всі рожищани знають долю цієї культової споруди в наш час, а от відомостей про її минуле не так вже й багато. Війна та радянська влада знищила все, що колись жило і функціонувало.

Провідником та екскурсоводом по руїнах старої кірхи був пастор церкви ЄХБ міста Рожище Вадим Бандура. Він розповів, що цю споруду побудували німецькі баптистами ще у 1862 році. Згодом ключі від кірхи перейшли місцевим українським баптистам. Але незабаром радянська влада розпорядилася приміщенням кірхи по-своєму і забрала її під казарму, дозволивши спочатку збиратися у плебані.

Проте така ж доля спіткала згодом і плебаню. Тоді, за радянської влади, була зроблена добудова на п’ять метрів, аби сховати фасад культової споруди християн-баптистів. Використовували кірху, як виробничий склад фабрики «Динамо».

На жаль, нині кірха не має статусу пам’ятки і належить приватній особі. Наприкінці 2016 її передали православній громаді.

 

 

« повернутися до списку новин