Герої Василя Сухомлинського ожили на шкільній сцені

  • 490

Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначили 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській та світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Сухомлинський.

22 роки він був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися, любили його. Він не лише наш сучасник. Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання.

На ідеях та спадщині Сухомлинського намагаються виховувати своїх учнів і в Рожищенській школі №2.

Напередодні Дня народження славетного педагога у школі відбулася вистава за його казками. Школярі на деякий час стали акторами, майстерно відтворивши ролі і отримавши від гри велике задоволення. Кожна сценка розповідала присутнім в залі дітлахам про щось добре та вічне, а також змушувала замислюватися над зробленими проступками.

Творчий захід сповна реалізував поставлену організаторами мету: розширення уявлень дітей про творчість педагога, розвиток артистизму та творчих здібностей, виховання любові до природи.

«На прикладах змісту казок Сухомлинського мої актори намагалися донести до свідомості діток-глядачів, що доброта – найкраща риса характеру людини. Також знайомили з поняттям «добро» та «доброта», ввічливість, намагалися викликати захоплення красою доброго вчинку, вміти встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між подіями у художніх творах та у власному житті, своїми переживаннями. Цією виставою ми прагнули спонукати дітей виховувати в собі потребу у самовдосконаленні та самовихованні. І, загалом, в казковій формі познайомити усіх з величезною спадщиною педагога з великої літери», - розповіла організатор заходу біліотекарка Галина Кривицька.

Кожна сценка перепліталася музичними виступами вихованців музкерівника Лілії Семенюк. Дзвінкі голосочки дівчаток та хлопчиків співали про любов до батьківщини та свято обіцяли бути вірними рідному народові.

Чудовий захід підходив до завершення й директорка школи Ольга Пироганич подякувала артистам та організаторам за чудову виставу, а учнів просила частіше заглядати до казок Василя Сухомлинського, аби простелити через них собі гарну дорогу в доросле життя.