A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Рожищенська міська громада
Волинська область, Луцький район

Як створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку?

5 кроків до створення та діяльності ОСББ

 1. Знайдіть серед співвласників свого будинку охочих до змін та почніть всі разом займатися самоосвітою – ретельно вивчіть закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та процедуру реєстрації ОСББ.

 2. Почніть підготовку до створення ОСББ з поквартирного обходу жителів будинку за 14 днів до зборів. Вручення повідомлення має відбуватися під розпис про його отримання. Тим, кого не знайшли, відправляєте рекомендований лист з описом вмісту.

 3. Продовжуйте підготовку до установчих зборів зустрічами і обговореннями з жителями будинку – для цього потрібно не менше чотирьох заходів, адже вам необхідно перетягнути на свій бік більшість сусідів.

 4. Запорукою успіху є правильне проведення установчих зборів. До них потрібно готуватися заздалегідь – знайти місце проведення зборів, підготувати картки для голосування та формуляри реєстрації учасників зборів.

 5. Ніколи не уникайте чергових та позачергових зборів ОСББ, щоб ефективно контролювати діяльність голови та членів правління, а також контрольно-ревізійної комісії.

Як створити ОСББ?

Як відомо, 1 липня 2015 р. набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», у зв’язку з чим до 1 липня 2016 р. мешканцям багатоквартирних будинків необхідно обрати управителя або створити у своєму будинку об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ.

Як показує досвід, ОСББ є ефективним механізмом управління багатоквартирним будинком, який дозволяє у повній мірі, якісно та за розумну ціну отримувати послуги.

Якщо Ви вирішили сворити ОСББ у своєму будинку, слідуйте інструкції нижче:

Створіть ініціативну групу (від 3-х співвласників житлових/нежитлових приміщень  будинку) та сформуйте план дій з підготовчої роботи для створення ОСББ;


Протокол створення ініціативної групи


Проведіть підготовчу роботу з створення ОСББ:

 • поширюйте інформацію про ОСББ, розмовляйте з мешканцями та роз’яснюйте переваги створення ОСББ, наводьте приклади про вже існуючі прогресивні ОСББ, проводьте зустрічі з мешканцями щодо їхнього ставлення до створення ОСББ в вашому будинку;
 • отримайте список усіх співвласників житлових/нежитлових приміщень багатоквартирного будинку із зазначенням розміру площі житлових/нежитлових приміщень;

Особливості

Запит щодо співвласників направляється ініціативною групою (до запиту прикріплюється копія протоколу створення ініцативної групи). Якщо будинок старий, звертайтесь до ЖЕДу або БТІ, якщо новий (побудований після 2012 р.) – до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції.

Завантажити зразок запиту


 • підготуйте Статут майбутнього ОСББ. Варто знати, що ваш статут має бути створений у відповідності до Типового статуту.  Але запам’ятайте, що ви можете внести інші положення до вашого статуту, які будуть регулювати діяльність вашого об’єднання. Головне, щоб ці «інші положення» не суперечили вимогам чинного законодавтсва, тому радимо такі зміни вносити після консультації з юристом. Кінцевий варіант статуту надішліть електронною поштою всім співвласникам житлових/нежитлових приміщень, того щоб вони мали змогу ознайомитись з Статутом і внести свої зауваження/правки;

Завантажити Типовий статут за посиланням


Відправте запрошення на установчі збори всім, хто є у сформованих Вами списках співвласників житлових/нежитлових приміщень. Текст запрошення повинен містити день, час, місце та порядок денний проведення установчих зборів.


Особливості

Запрошення потрібно не менш ніж за 14 днів до проведення установчих зборів надсилати рекомендованим листом, або ж особисто вручати під розписку.

Завантажити повідомлення про проведення установчих зборів


Проведіть установчі збори відповідно до порядку денного. Усі відомості про проведення установчих зборів внесіть до протоколу установчих зборів.


Особливості

 Рішення щодо питання, з якого проводиться голосування на установчих зборах, вважається прийнятим, якщо за нього проголосує «ЗА» більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам вашого будинку.

Завантажити типову форму протоколу за посиланням


Якщо рішення порядку денного не набрало «ЗА» більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам вашого будинку, у Вас є 15 днів для проведення письмового опитування. Письмове опитування проводиться листками опитування. Типової форми листків опитування Кабінетом міністрів України не затверджено, але ми розробили її для Вас у відповідності до положень Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».


Особливості

Письмове опитування проводить ініціативна група, або охочі співвласники житлових/нежитлових приміщень вашого будинку. Опитуйте лише тих співвласників, які не голосували на установчих зборах. Результати опитування внесіть до протоколу установчих зборів та підведіть загальні підсумки щодо всіх питань. Усі рішення, по яких співвласники проголосували «ЗА» співвласники більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень вашого будинку вважається прийнятим.

Завантажити зразок листка опитування за посиланням


Через те, що ОСББ вважається створеним з моменту державної реєстрації, готуємо та подаємо наступні документи про реєстрацію ОСББ:

 • 2 екземпляри Статуту прийнятого на установчих зборах (повинні бути прошиті, пронумеровані та опечатані);
 • 2 екземпляри протоколу установчих зборів (у разі наявності листки опитування нумеруюються та підшиваються до протоколу установчих зборів);
 • заповнюємо та подаємо заяву про державну реєстрацію.

Особливості

Якщо документи подаються особисто, пред’являється паспорт. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження. Обов’язково візьміть примірник опису за яким ви здавали документи.

Завантажити заяву про державну реєстрацію


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь