Аграріям надають кредити для проведення посівної кампанії: УМОВИ

23.03.2022

Уряд своєю постановою офіційно затвердив механізм кредитування аграріїв для допомоги у проходженні посівної кампанії.

«Міністерство аграрної політики просить активно звертатися до банків для отримання кредитів. Перед державними банками поставлене завдання – кредитувати аграріїв за цією програмою. Якщо підприємство задовольняє умови програми, відмов бути не повинно», – зазначає заступник голови ВАР Михайло Соколов, який брав активну участь у підготовці цього механізму.

Умови програми:

  • Право на участь у програмі мають с/г підприємства (більше 75% виручки від реалізації с/г продукції) з оборотом до 20 млн. євро. Вони можуть отримати не більше 100 млн грн під ринковий відсоток або не більше 50 млн грн під 0%.
  • Кредит надається на 6 місяців. Отримати його можна буде до 31 травня включно.
  • Заставою може бути майно, яке прийме банк, або зерно на сертифікованому елеваторі. Зерно приймається з коефіцієнтом 2,5. Це означає, що для отримання кредиту в розмірі 10 млн грн, потрібно надати під заставу зерно, вартістю 25 млн грн.
  • Під такі кредити держава дає банку державну портфельну гарантію у вигляді 80% від суми кредиту.

Перелік банків, до яких можна звертатись:

- ОЩАДБАНК, ПРИВАТБАНК, УКРГАЗБАНК,

- ТАСКОМБАНК, УКРЕКСІМБАНК, ОТП,

- МТБ, ВОСТОК, АЛЬЯНС, КІБ,

- АСВІО, ПІРЕУС, ЛЬВІВ,

- КРЕДІТВЕСТ, КРЕДІАГРІКОЛЬ, КРЕДОБАНК.

Перелік банків буде розширюватись.

Зверніть увагу: банки надаватимуть кредити лише під зерно та майно, що знаходяться на контрольованій території. Причому, яка територія є контрольованою, вирішуватиме банк самостійно. Обіг компанії, для визначення може чи ні вона брати участь у програмі, враховуватиметься за 2021 рік.

Поділитися: