Новини Державної служби зайнятості

В Україні запустили

офіційний мобільний застосунок для пошуку роботи

Державна служба зайнятості запустила новий цифровий застосунок для шукачів роботи, який створений за підтримки Польщі, Німеччини та ПРООН. Він доступний в AppStore та GooglePlay.

Мобільний додаток “Державна служба зайнятості” — це не тільки найбільша в Україні база вакансій, які можна фільтрувати за різними критеріями, а й зручний сервіс. Тут можна шукати вакансії з житлом або вакансії для ветеранів.

У застосунку можна записатися до електронної черги, подати заявку на навчання, на грант на власну справу, створити електронний кабінет пошукача роботи. Також тут можна поспілкуватися з кар’єрними радниками, запланувати зустріч із потенційним роботодавцем чи отримати необхідну довідку.

Скористатися додатком можуть і українці за кордоном.

Зараз функції застосунку повністю орієнтовані на потреби шукачів роботи. Наступним етапом розвитку ініціативи буде запуск функціоналу для роботодавців.

Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості

Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості вже об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України. Вони допомагають з тимчасовим житлом, пропонують перенавчання з подальшим працевлаштуванням, надають гранти на відновлення бізнесу і багато іншого.

Для зручності вся інформація про послуги недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці. Кожен, хто потребує допомоги, може самостійно переглянути інформацію про наших партнерів на сайті Державної служби зайнятості перейшовши за посиланням «Єдине вікно послуг»:

https://www.dcz.gov.ua/other/onewindow

Також, звернувшись до найближчого центру зайнятості, можна отримати не тільки супровід у працевлаштуванні та кар’єрне консультування, а й інформацію щодо:

  • відновлення документів
  • гуманітарної і психологічної допомоги
  • соціального захисту
  • отримання житла
  • медичного обслуговування
  • грантів для розвитку й відкриття власної справи
  • безоплатного навчання й перекваліфікації

Детальніше про сервіс на сайті: https://www.dcz.gov.ua/news/singlenews/523

Гранти для ветеранів: Скористайтеся можливістю отримати до мільйона гривень на розвиток або запуск власної справи

Допомагаємо спільно з партнерами зміцнювати спільноту ветеранських бізнесів, щоб створювати нові робочі місця!

Дивіться освітній серіал «Гранти для ветеранів» та дізнайтеся:

  • ключові аспекти грантових програм: «Власна справа» та «Гранти для ветеранів та членів їхніх сімей»
  • вимоги до учасників, розмір гранту, кількість людей для працевлаштування
  • інформацію про реєстри для перевірки ділової репутації.

Навчання включатиме в себе не лише теоретичні знання, а й розбір практичних кейсів. Учасники також отримають доступ до необхідних шаблонів та інструкцій для самостійної роботи після перегляду серій і тести для перевірки знань.

Переходьте за посиланням та навчіться формувати бізнес-ідеї та писати бізнес-план прямо зараз.

Освітній серіал створено Київською школою економіки (KSE) за сприяння Мінцифри та Дія.Освіта за підтримки Фонду “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Інформаційний партнер – Державна служба зайнятості.


Грантова програма Власна справа /грант/

не втрачає своєї популярності

З початку повномасштабного вторгнення 592 людини у Волинській області отримали позитивне рішення про надання гранту на загальну суму - 152, 5 млн. грн.

Підприємці, які отримали грант на відкриття або розвиток власного бізнесу, мають створити 553 робочих місця.

Позитивні приклади розвитку бізнесу в межах залучення грантової програми "Власна справа" є і у нашій громаді. Отримавши грант по програмі «Власна справа» в січні 2024 року, підприємець Максим Сус облаштував у Рожищі дитячу кімнату «FunGooRoo» - це територія з ігровим лабіринтом, гіркою для сухого басейну, батутним комплексом, де організовують дитячі розваги, проводять майстер класи та розвиваючі заняття, організовують дитячі свята.

Завдяки отриманій підтримці від держави Максим Сус створив робочі місця, працевлаштував четверо зареєстрованих безробітних, отримав від держави компенсаційні виплати за працевлаштування, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, та планує розширення своєї діяльності. Має багато ідей для розвитку справи.

Детальнішу інформацію про грантову програму "Власна справа" можна прочитати тут https://www.dcz.gov.ua/people/micro

Про державні програми фінансової підтримки роботодавців, які облаштовують місця для ветеранів війни з інвалідністю

Умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір, визначено Порядком надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (далі – Порядок № 893).

Суть програми полягає в працевлаштуванні людини з інвалідністю І або ІІ групи та облаштуванні для неї робочого місця. Після цього роботодавець може подати заяву про надання йому компенсації витрат за облаштування такого робочого місця.

Розмір компенсації такого облаштування для працівника І групи інвалідності не може перевищувати 15 мінімальних заробітних плат (встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається таке рішення) та становить наразі 106,5 тис грн, для працівника з ІІ групою інвалідністю – 10 мінімальних заробітних плат та становить наразі 71 тис грн. Будь-які вимоги до мінімального розміру компенсації не встановлено.

Облаштування робочого місця – це комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.

Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством.

Перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, за які надається компенсація роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, визначений в додатку 1 до Порядку№ 893.

Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності роботодавця:

– заяву щодо надання компенсації за формою, визначеною додатком 2 Порядку № 893;

– копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Заява може бути подана:

  • особисто до центру зайнятості у паперовій формі;
  • в електронній формі:

засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості (за наявності технічної можливості);

за допомогою засобів електронних комунікацій шляхом надсилання заяви з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості;

засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (за наявності технічної можливості).

Роботодавець подає заяву протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Пунктом 7 Порядку № 893 визначено підстави, за якими не надається компенсація.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів, передбачених пунктом 6 Порядку № 893, та оформляється наказом регіонального центру зайнятості.

Компенсація виплачується протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.

Інформаційно-презентаційні матеріали щодо отримання компенсацій роботодавцями за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю розміщені у вільному доступі на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості у рубриці «Роботодавцям» за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/.

За додатковою консультацією можна звернутися до Державного центру зайнятості за телефоном (044) 244-94-64 (відділ реалізації активних програм зайнятості).

Грантові програми для ветеранів

на старт або розвиток власного бізнесу

Уряд розширив проєкт єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів на започаткування або розвиток власного бізнесу. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 30 березня.

З 10 квітня Уряд запустив нові грантові програми для ветеранів, завдяки яким вони зможуть отримати фінансову підтримку від держави для старту або розвитку своєї справи. Наші захисники і захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, зможуть отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. Окрім того, другий з подружжя захисника зможе отримати грант 500 тис грн на розвиток сімейного бізнесу. Обов'язковою умовою надання грантів є створення нових робочих місць, зокрема ветерани-підприємці можуть залучати до бізнесу своїх побратимів.

Зокрема, запускаються нові грантові програми, за якими можна отримати грант:

  • 250 тис грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис грн - для члена сім'ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Гранти на 500 тис грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем у співвідношення 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Грантові кошти підприємець може використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення та транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проекту, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.

Заяви на отримання грантів можна подавати з 10 квітня через портал Дія.

Окрім того, отримувачі грантів зможуть безоплатно пройти навчання з питань підприємництва та отримати консультації у регіональних центрах зайнятості.

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО

Роботодавців просять пройти опитування

щодо ринку праці в Україні та стану підприємств

Рожищенське управління Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості інформує, що в рамках проєкту Міністерства економіки України у партнерстві із Міжнародною організацією з міграції проводиться онлайн опитування роботодавців щодо ринку праці в Україні та стану підприємств.

Опитування роботодавців проводиться з метою визначення поточних та перспективних потреб підприємств у працівниках, затребуваних професіях та навичках, для здійснення аналізу впливу на ринок праці повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.

Посилання на опитування: https://forms.gle/dNh9WzRPgtMHgRk26.

Як отримати грант ветерану або другому з подружжя?

Як отримати грант ветерану або другому з подружжя? https://shorturl.at/BCGT3

Для цього необхідно здійснити лише чотири кроки:

  • Скласти чіткий бізнес-план за прикладом

https://shorturl.at/hnRW5

  • Заповнити заяву через портал «Дія»

https://shorturl.at/bcrN1

  • Пройти перевірку ділової репутації в уповноваженому банку та співбесіду в регіональному центрі зайнятості.
  • Відкрити рахунок та почати діяти!

Розмір гранту становить від 250 тис. до 1 млн грн.

Для отримання консультацій щодо бізнес-плану можна звернутися до партнерів програми https://shorturl.at/itwE6

Робота без бар’єрів: компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна отримати через Дія

Роботодавці можуть подавати заявки вже від сьогодні. Для цього потрібно:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, в разі позитивного — кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Роботодавці можуть придбати для співробітників з інвалідністю необхідні їм меблі, обладнання, допоміжні засоби, а держава компенсує їх вартість.

За облаштування робочого місця для людей з 1 групою інвалідності компенсація складає до 106,5 тис. грн, з 2 групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Програма реалізується Міністерством економіки та Міністерством цифрової трансформації, послугу надає Державна служба зайнятості.

Детальніше про компенсацію: https://cutt.ly/ewVGIJTY

Трудові права людей з інвалідністю: що варто знати роботодавцю

Про те, що потрібно знати роботодавцям про трудові права людей з інвалідністю, інформує Управління інспекційної діяльності у Волинській області.

Зокрема, роботодавцям потрібно пам’ятати:

  • при прийомі на роботу працівника з інвалідністю не встановлюється випробовувальний термін;
  • інвалідність є поважною причиною для розірвання трудового договору, укладеного на визначений строк;
  • відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, переведення працівника з інвалідністю на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан працівника з інвалідністю перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенням здоров’я осіб з інвалідністю;
  • при скороченні чисельності або штату, переважне право залишатися на роботі при рівних умовах продуктивності праці та кваліфікації надається інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Працівники, які отримали на підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання, мають переважне право на залишення на роботі при скороченні штату або чисельності працівників, якщо за кваліфікацією та продуктивністю праці вони не поступаються іншим працівникам. Однак, законодавство не забороняє звільняти з роботи працівників з інвалідністю з причин не пов`язаних з інвалідністю – прогул, порушення трудової дисципліни тощо.

Як ветерану отримати грант на створення або розвиток власної справи?

З квітня минулого року служба зайнятості супроводжує урядову програму «Грант для ветеранів та членів їх сімей», яка реалізується в рамках урядового проєкту «єРобота».

  • Що це за програма і хто може отримати кошти?

Програма спрямована на розбудову ветеранського бізнесу в Україні, а головне - на створення нових робочих місць.

Ветерани, особи з інвалідністю внаслідок війни або один із подружжя можуть отримати кошти в сумі від 250 тис. до 1 млн гривень на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу.

  • Як ветерану отримати грант на створення або розвиток власної справи?
  • На що можна використати кошти?

Про це – в матеріалі за посиланням https://shorturl.at/crJX8

Грант для ветеранів та членів їх родин

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також члени їхніх родин, які мають бажання займатися підприємництвом, або розвивати сімейний бізнес після служби, можуть отримати грант від 250 тис. грн до 1 млн грн.

Подати заяву на отримання гранту для ветеранів та їх подружжя можна через Дію https://diia.gov.ua/.../grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv...

Докладно про порядок отримання гранту http://surl.li/prskp

Оновлено форми заяви про надання компенсації за працевлаштування ВПО

Оновлено форми заяви про надання компенсації за працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану та додатку до неї.

Подати заяву на отримання компенсації роботодавець може онлайн https://is.gd/xNWp5W або в найближчому центрі зайнятості https://is.gd/cB8BHo

Компенсація роботодавцям за працевлаштування ВПО: термін виплати та розмір

Послуга з надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО стала ще зручніше!

✅Відтепер термін надання такої компенсації становить:

🔘 до 3 місяців — за працевлаштування ВПО;

🔘 до 6 місяців — за працевлаштування ВПО з інвалідністю.

💳 Щомісячний розмір компенсації становить 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.

📌 Детальніше про послугу ➡ https://is.gd/1bbBH9

📌 Подати заявку можна через Дія ➡ https://is.gd/xNWp5W

Уряд збільшив компенсації роботодавцям за працевлаштування фахівців з числа ВПО і ВПО з інвалідністю

Уряд збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Таке рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 27 грудня.

«Уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю. Зміниться і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складатиме 7100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн.

Тобто, якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то наступного року він отримає право на компенсацію до 24 тисяч гривень за таку особу. Якщо це буде ВПО з числа осіб з інвалідністю, то такі виплати можуть складати до 48 тисяч гривень на кожного відповідного працівника», - пояснила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

USAID спільно з Мінекономіки запускає грантову програму для середніх та великих підприємств на $15 млн

Один бізнес зможе отримати грант від $250 тисяч до $2 мільйонів.

Хто може отримати грант?

Підприємства з орієнтовним мінімальним обсягом річних продажів на рівні $8 мільйонів у гривневому еквіваленті.

Умова участі — вкладення додаткових власних коштів, коштів підприємства або інших залучених підприємством ресурсів.

Відбір учасників відбуватиметься у два етапи:

  • оцінювання концепцій;
  • учасникам, концепції яких будуть визнані кращими, буде запропоновано подати деталізовані грантові заявки.

Одним із критеріїв оцінки концепцій буде кількість створених робочих місць.

Учасники програми повинні спрямувати грантові кошти на розвиток бізнесу. Зокрема, для збільшення продажів, нарощування експорту та створення нових робочих місць.

Концепції мають бути подані не пізніше 29 лютого 2024 року. Очікується, що вони будуть втілені впродовж 12-24 місяців.

Детальніше про умови та порядок надання концепцій: https://bit.ly/3Rz4UnB

Детальніше за новиною: https://bit.ly/47cwaxZ

Служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю

Умови отримання компенсації:

-ви працевлаштували особу з інвалідністю першої або другої групи.

-облаштували робоче місце для цієї особи відповідно до її індивідуальних потреб.

-подали до центру зайнятості заяву про отримання компенсації протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.


Розмір компенсації:

-для осіб з інвалідністю першої групи - до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат).

-для осіб з інвалідністю другої групи - до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).


Компенсуються фактичні витрати за облаштування робочого місця, зокрема за придбання засобів, які зазначені в Додатку 1 до Порядку № 893 від 22.08.2023 р., зокрема:

-меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями, поручні та бруси, розсувні двері, засоби для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів).

-транспортери для піднімання сходами з електроприводом.

-допоміжні засоби для позиціонування курсора та тактильних комп'ютерних дисплеїв.

-брайлівські клавіатури та портативні пристрої.

-підйомні платформи для робочих місць.

-допоміжні засоби для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити, тощо.

Як подати на компенсацію:

заява подається до центру зайнятості за місцем провадження діяльності роботодавця.

Виплата компенсації здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця.

У чому відмінності між суспільно корисними, громадськими та іншими видами робіт?

Поділитися:

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування