Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки від 25.09.2024 р.

25.09.2024

Реєстраційний номер справи в Єдиному реєстрі № 25-09-9683-24

Замовник: Рожищенська міська рада

1. Назва документа державного планування: Детальний план території частини кварталу житлової забудови з метою нового будівництва господарської будівлі по вул. Степана Бандери, 20 в м. Рожище, Луцького району, Волинської області

2. Основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

«Детальний план території частини кварталу житлової забудови з метою нового будівництва господарської будівлі по вул. Степана Бандери, 20 в м. Рожище, Луцького району, Волинської області» є видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування розташування та експлуатації об’єкту, забудови та іншого використання території. Детальний план визначає планувальну організацію і розвиток частини території, містобудівні умови та обмеження забудови в межах території проєктування. Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальні плани території підлягають стратегічній екологічній оцінці. Підставою для розроблення детального плану території є рішення Рожищенської міської ради від 25.05.2024 №33/32. При розробленні детального плану враховуються: Земельний, Водний кодекс України, Кодекс України про надра,Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», ДБН Б.11-14:2021 «Склад та зміст містобудівної документації на місцевому рівні»,закони України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону земель», «Про оцінку впливу на довкілля», «Про природно-заповідний фонд України», «Про екологічну мережу» та інші.

3. Якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Об’єкт (територія проєктування), знаходиться в центрі міста Рожище по вулиці Степана Бандери, 20. Сусідні території частково забудовані та передбачені для будівництва та обслуговування садибної, житлової та громадської забудови. Земельна ділянка має сполучення з вулицею Степана бандери та вулецею Міцкевича. Площа земельної ділянки 0,1203га. Детальним планом запроектовано: - здійснення будівництва господарської будівлі на земельній ділянці шляхом з зблокування з існуючим багатоквартирним житловим будинком; - влаштування благоустрою території; - влаштування автостоянки на власній та прилеглій території; -влаштування окремого заїзду та виїзду на проєктну територію. Запроєктований об’єкт відповідає вимогам ДБН Б.2.2- 12:2019 «ПЛАНУВАННЯ ТА ЗАБУДОВА ТЕРИТОРІЙ» та Державним санітарним правилам планування та забудови населених пунктів. Запроектоване використання території уточнює його положення, що відповідає вимогам ст.19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"

4. Інформація про ймовірні наслідки: а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення; б) для територій з природоохоронним статусом; в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення

Для довкілля, у тому числі для здоров’я населення. (Оцінка за видами та кількістю очікуваних ризиків впливу (відходів, викидів (скидів), забруднення води, повітря, ґрунту та надр, шумового, вібраційного, світлового, теплового та радіаційного забруднення в результаті провадження планової діяльності). У процесі будівництва та експлуатації об’єкту - можливе виникнення різноманітних ризиків впливу на навколишнє природне середовище, а саме. Відходи, що будуть утворюватися під час експлуатації збираються в контейнери, та вивозяться спеціалізованим організаціями згідно графіку та по мірі необхідності. Відведення поверхневих вод передбачено відкритим способом (через лотки, дорожні кювети) з подальшою очисткою в очисній системі міста. Проєктом передбачається здійснити будівництво на земельній ділянці з кадастровим номером 0724510100:03:010:0415, загальною площею 0,1203га, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Всі майданчики, під’їзди та доріжки передбачаються з влаштуванням мощення з елементів ФЕМ. Типи покриття прийняти із дотриманням діючих норм, виходячи з експлуатаційної доцільності. Вплив на повітряне середовище в ході будівництва об’єкту очікується від наступних джерел викиду забруднюючих речовин: - розвантаження будівельних матеріалів (щебеню, піску та ін.) та земляні роботи; -зварювальні роботи; -фарбувальні роботи. Після закінчення буд.робіт перелічені джерела викиду припинять існування. На проєктній території немає об'єктів природно- заповідного фонду, водних об'єктів. Виконання та реалізація детального плану даної ділянки не матиме негативних транскордонних наслідків для довкілля та здоров'я населення.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

Альтернативні земельні ділянки для здійснення будівництва, які би відповідали аналогічним санітарним, екологічним та будівельним вимогам на території населеного пункту не розглядаються.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Під час проведення процедури стратегічної екологічної оцінки передбачені заходи для запобіганням негативному впливу на довкілля та здоров’я населення: - щодо охорони атмосферного повітря; - охорона поверхневих та підземних вод, ґрунтів; - заходи щодо пожежної безпеки; - відновлюванні та охоронні заходи. Проведення спеціальних досліджень для стратегічної екологічної оцінки не передбачається.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Відповідно до статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». у складі містобудівної документації звітом про стратегічну екологічну оцінку для проєктів містобудівної документації є розділ «Охорона навколишнього природного середовища».

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Відповідно до статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». у складі містобудівної документації звітом про стратегічну екологічну оцінку для проєктів містобудівної документації є розділ «Охорона навколишнього природного середовища».

9. Орган, до якого подаються зауваження та пропозиції та строки їх подання

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту документа державного планування «Детальний план території частини кварталу житлової забудови з метою нового будівництва господарської будівлі по вул. Степана Бандери, 20 в м. Рожище, Луцького району, Волинської області» подаються до відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, благоустрою, комунальної власності, інфраструктури, будівництва, транспорту та екології Рожищенської міської ради, юридична адреса: 45100, Волинська обл. , Рожищенський р-н, м. Рожище, вул. Незалежності, 60 e-mail адреса: architek.rda.rozhadm@gmail.com, (з поміткою в темі листа «Пропозиції до заяви про СЕО»). Строки подання зауважень і пропозицій: від 25.09.2024 року і триває до 05.10.2024 року включно (10 календарних днів).

10. Повідомлення про оприлюднення

Заяви про визначення обсягу СЕО: Сайт Рожищенської міської ради від 25.09.2024 Замовник/Уповноважена особа замовника: Рожищенська міська рада/Кузавка Валентин Григорович

Поділитися:

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування