Біль минулого і сьогодення: у громаді відбулися пам'ятні заходи

25.11.2022

Голодомор 1932-1933 років в Україні - не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.
Незважаючи на намагання тоталітарного радянського режиму дезінформувати світ і вбити в людській пам’яті жахливі спогади, тепер правда про Голодомор стала надбанням світової громадськості. Після здобуття незалежності Україна пройшла великий шлях відновлення національної пам’яті про Голодомор 1932–1933 років як геноцид Українського народу. У вересні 1993 року? на 60-ті роковини трагедії, в Україні вперше жертв Голодоморів вшанували на державному рівні.
Ця жахлива сторінка в історії українського народу відгукується болем та щемом у душі кожного щирого українця.
З метою гідного вшанування жертв геноциду українського народу відбулися пам'ятні заходи і в Рожищенській громаді.
У КЗ «Центр культурних послуг» Рожищенської міської ради спільно з Будинком культури-філією с.Топільне було проведено театралізовану композицію «Скорботна свічка пам'яті святої», учасниками якої стали не лише працівники культури громади, а й юні актори Рожищенського ліцею №2.

У Рожищенському історико-краєзнавчому музеї відбулася лекція-реквієм «Свіча пам'яті», присвячена 90-м роковинам вшанування жертв Голодомору.
Учасниками заходу стали учні 10-х класів Рожищенського ліцею №2 на чолі з вчителькою історії Людмилою Брук.


У ході лекції учні почули відомості і факти про мільйони загублених життів, а також переглянули виставку «Україна пам'ятає - світ визнає», яка об'єднала літературу українських письменників про часи Голодомору, фотоматеріали та спогади очевидців тих жахливих подій, жителів Рожища, які проживали в ті роки у східних областях України.

Працівники Публічної бібліотеки Рожищенської міської ради спільно з учнями 6-х класів та вчителями Огороднік Валентиною та Яремою Оксаною КЗЗСО «Рожищенський ліцей №2» працівники бібліотеки провели годину скорботи «Холодний подих згаслої свічі». Ведуча заходу Галина Корнійчук розповіла учням про геноцид проти українського народу сталінським режимом в 1932-1933 роках.
Поезії про голодомор прозвучали у майстерному виконанні читців Вікторії Чуль, Діани Гардей, Дмитра Сітовського та Дениса Клімчука.
Присутні хвилиною скорботи вшанували пам’ять мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду. Доповненням заходу стала презентація виставки-спомин «Україна – в пеклі голодоморів».


Сьогодні ми з болем згадуємо ті страшні роки Голодомору і наш святий обов'язок - помолитися та схилити голови перед пам'яттю усіх невинно загиблих.

Поділитися: