Де у Рожищенській громаді можна укритися в разі надзвичайної ситуації

17.02.2022

На території громади є шість захисних споруд цивільного захисту, п'ять з яких – безпосередньо в місті Рожище та одна – на залізничній станції у селі Переспа.

Споруди цивільного захисту для укриття працюючих передбачені на ПАТ «Укртелеком» (вул. Незалежності, 60а), у Відділі поліцейської діяльності №1 Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області (вул. Незалежності, 93), АТ «Ощадбанк» (вул. Грушевського, 17), у колишньому військкоматі (вул. Мазепи, 108а) та меблевій фабриці (вул. Заньковецької, 39).

«Сьогодні ці споруди знаходяться як в державній, так і в приватній власності, частина з них перебуває у стані обмеженої готовності. Нині ведуть роботу, спрямовану на приведення споруд до належного стану, відповідають за це їх балансоутримувачі», – розповіла начальниця відділу мобілізаційної роботи, цивільного захисту, військового обліку та охорони праці Рожищенської міської ради Наталія Старикова.

Спеціалісти вже перевірили чимало освітніх та дошкільних закладів саме щодо облаштування укриттів. Адже в разі настання надзвичайної ситуації евакуація їх вихованців та працівників має відбуватися у спеціально облаштовані для цього підвальні приміщення будівель. За словами Наталії Петрівни, у належному стані перебувають захисні споруди у Рожищенському ліцеї №3, в Навізькому ліцеї та у дитсадку №4 «Струмочок».

«У разі настання надзвичайної ситуації непрацююче населення має ховатися в найпростіших укриттях, тобто у підвальних приміщеннях багатоповерхівок чи у льохах, якщо це приватний сектор. Відповідальність за облаштування укриттів несуть голови ОСББ та власники приватних обійсть», – повідомила посадовиця.

Найперше, що має бути у цих укриттях, – питна вода, свічки, продукти харчування, первинні засоби для пожежогасіння (лопата, сокира, відро), місця для сидіння, теплі речі. Вирушаючи в укриття, кожен повинен взяти особисті документи, гроші, аптечку з медикаментами та теплий одяг.

Читайте також: Список необхідних речей і продуктів, якими треба наповнити «тривожну» валізу

«Ми маємо усвідомити, що наша безпека залежить від нас самих. Пам’ятайте: потрібно діяти злагоджено й виважено, не панікувати, адже це почуття – найгірший ворог у надзвичайній ситуації», – підсумувала Наталії Петрівна.

За матеріалами газети «Наш край» (№7 від 17 лютого)

Поділитися: