Щорічно 27 січня в Україні та у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту - пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, який став уособленням нацистських злочинів.
Голокост в Україні – це розстріл близько ста тисяч людей, більшість з яких були євреями у Бабиному Яру (м. Київ). Голокост – це систематичні гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генотичного типу як “неповноцінних, шкідливих”.
За загальними оцінками жертвами масового винищення євреїв у світі під час Другої світової війни було приблизно 6 мільйонів осіб, з них 2,5 млн – на території колишнього Радянського Союзу, та 1,5 млн дітей. Крім євреїв, нацисти також вбили близько чверті всіх циган світу, приблизно 10% поляків, приблизно 3 мільйони радянських (включаючи українських) військовополонених, тисячі душевнохворих і непрацездатних.
Не маємо морального права забути тисячі безневинно закатованих жертв людиноненависницької політики і мусимо зробити все можливе, аби вибороти Перемогу над ворогом і в Україні панували найбільші суспільну цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода.