Дотація аграріям: хто та скільки зможе отримати

02.09.2022

Постановою КМУ від 16 серпня 2022 № 918 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції.

Відповідно до статті 2 пункту 2.26 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» виробники сільськогосподарської продукції – сільськогосподарські товаровиробники, фізичні особи (у тому числі домогосподарства, фізичні особи, які здійснюють діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства, само зайняті особи у сфері сільського господарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю.

Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:

  • Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності, у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372000 гривень для одного отримувача;
  • Спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки – у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530000 гривень для одного отримувача.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається власником програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року.

Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру –15 листопада поточного року.

Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача мають бути внесені до Державного аграрного реєстру. Зареєструватись в Державному аграрному реєстрі агровиробникам можна за посиланням: https://www.dar.gov.ua/ (Умовою реєстрації в Державному аграрному реєстрі є наявність кваліфікованого електронного підпису, електронної пошти, мобільного телефону. Для подачі заявки на фінансову підтримку необхідно мати банківський рахунок). Все це має бути на одну особу.

Отримувач може скористатися одноразово одним із визначених напрямів.

За детальною інформацією з приводу реєстрації в Державному аграрному реєстрі та подачі заявки на державну підтримку можна звертатись за телефонами:

  • 0500124600 Шпак Оксана Анатоліївна – головний спеціаліст управління агропромислового розвитку Волинської ОДА;
  • 06733251118, 0955878402 Соколовська Світлана Іванівна – директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств.
Поділитися: