Минає 36 років з дня страшної аварії на Чорнобильській АЕС

26.04.2022

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС!

Мешканці громади!

Сьогодні — 36-та річниця Чорнобильської трагедії і Міжнародний день памяті жертв радіаційних аварій та катастроф.

26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу.

Сотні пожежників та працівників аварійних служб намагались загасити багатоленну пожежу. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.

Наприкінці 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним «саркофагом», щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому. Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. У наступні роки через великі пожежі відключили інші три реактори.

Точну кількість жертв аварії встановити не вдалося, бо багато людей вмирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померло в перші дні й тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.

Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип'ять досі вважається непридатною для життя. Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції.

Сьогодні ж українці знову стали на заваді ядерній катастрофі.

З початком вторгнення російські окупанти захопили ЧАЕС, поставивши у небезпеку увесь світ.

Загарбникам байдуже на невимовні страждання "променевої хвороби", на ліквідаторів, які ціною власного здоров'я врятували, у тому числі і їхні життя.

Уже третій місяць українці щодня борються з навалою окупантів та запобігають повторенню страшної катастрофи.

Низький уклін ліквідаторам, які 36 років тому рятували світ від наслідків Чорнобильської трагедії.

Низький уклін усім українцям, які сьогодні продовжують захищати нас від повторення лиха світового масштабу.

Рожищенський міський голова – Вячеслав ПОЛІЩУК

Поділитися: