По всій Україні продовжили адаптивний карантин та оголошують жовтий рівень епіднебезпеки

21.09.2021
По всій Україні продовжили адаптивний карантин та оголошують жовтий рівень епіднебезпеки

На засіданні уряду прийняли рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня, жовтий рівень епіднебезпеки в усіх регіонах України встановлять із 23 вересня.

При жовтому рівні діятимуть такі карантинні обмеження:

1. Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;

2. Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;

3. Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;

4. Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Читайте також: Працівники Рожищенської міської ради та депутат громади Юрій Богун вакцинувалися від ковіду. ФОТО

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником. Аби верифікувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти) тимчасово слід користуватися міжнародними свідоцтвами, «жовтими» чи «зеленими» внутрішніми COVID-сертифікатами, довідкою 063/о (картка профілактичних щеплень), чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.

Читайте також: У Рожищенській громаді діє три пункти щеплень проти коронавірусу: графік роботи

Щодо освітнього процесу – заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення. Наприклад, станом на 17 вересня за даними обласних та Київської державних адміністрацій 5 350 шкіл з понад 14 тисяч уже відповідають цим вимогам – мають понад 80% працівників хоча б з одним щепленням від COVID-19. Для верифікації безпечності працівників освіти приймаються міжнародні свідоцтва та COVID-сертифікати.

Читайте також: У Рожищі обговорили ситуацію із захворюваністю на COVID-19 та перебіг вакцинації

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України

Поділитися: