Фінальна публікація про інструменти партисипації в межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», що реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»!
Отже, що таке КОНСЕНСУСНА КОНФЕРЕНЦІЯ? Це конференція, на якій спілкування місцевих жителів з різних соціальних груп та залучених експертів дозволяє прийняти найбільш комфортне чи прийнятне для всіх рішення.
Чому це важливо?
Залучення громадян надає їм відчуття співучасті в демократичному процесі. Отримані в результаті рекомендації слугують джерелом соціально важливих доказів / знань з відповідної тематики, врахування яких сприяє створенню політик чи проєктів, які відображають суспільні потреби.
Як цим користуватися?
1. Спочатку визначаються теми (або одна тема) для обговорення. Найкраще це робити через опитування в громаді.
2. Під обрані теми підбираються експерти, залучаються відповідні профільні представники влади, охочі жителі громади.
3. Залучені експерти та учасники обговорюють тему(и) в малих групах, де кожен може висловитися, поставити питання та запропонувати вирішення.
4. Кожна з таких груп повинна дійти консенсусу (порозуміння) і підготувати спільну презентацію з результатами свого діалогу.
5. На наступному етапі результати напрацювань презентуються широкій спільноті, представникам медіа, владі.
Необхідні ресурси
Час для проведення: від 4 тижнів до 2 місяців.
Два приміщення: одне з необхідною кількістю кімнат для роботи мінігруп, а інше – зала для презентації результатів.
Учасниці та учасники: на першому етапі в кожній групі по 5-10 людей, на другому – широка група осіб, зацікавлених у ознайомленні з результатами.
Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.