В Рожищенській громаді відбувся перший фестиваль колядок. ФОТО

21.01.2022

У день Хрещення Господнього – третього і завершального великого свята різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща, провели фестиваль «Дзвінка коляда в кожну хату загляда».

На Центральна площа біля міської ради свої унікальні колядки та щедрівки, традиції та звичаї презентували 17 аматорських колективів сільських будинків культури та клубів громади.

Слова вітань линули від заступника міського голови Сергія Лясковського, який побажаю всім здоров’я, миру, достатку та злагоди, а аматорам сцени – творчого натхнення, успіхів і нових ідей.

«Вперше у нашій громаді відбувається фестиваль «Дзвінка коляда в кожну хату загляда», мета якого берегти народні традиції та обряди краю, з покоління в покоління передавати культурну спадщину. Цей захід є підтвердженням того, що Рожищенська громада – єдина, велика та дружня сім’я. Бажаю, щоб Господь благословив нашу громаду на розвиток і процвітання, а Україні дарував мир та злагоду. Христос хрещається!»

Під час святкової програми члени журі визначили переможців у чотирьох номінаціях. Отож, найкраща «Різдвяна зірка» була в представників с. Літогоще, «Найсмачніша кутя» – у представників с. Навіз, «Символ коляди – дідух» – у представників с. Крижівка, «Різдвяно-новорічна композиція» – у представників с. Тихотин.

Усім колективам-учасникам вручили подяки за участь у фестивалі «Дзвінка коляда в кожну хату загляда».

Поділитися: