У Рожищенській міській раді відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Вячеслава Поліщука.
Відповідно до порядку денного говорили про підвищення рівня готовності захисних споруд для укриття населення, про включення до фонду захисних споруд облаштованого найпростішого укриття в одному з дошкільних закладів м. Рожища, яке забезпечить додаткових 50 місць.
Головний фахівець сектору цивільного захисту Луцького районного управління ДСНС України у Волинській області Роман Андрієвський наголосив на необхідності постійної готовності захисних споруд на території громади для укриття населення в разі небезпеки, бо це нині - основна вимога часу.
Про епідеміологічну ситуацію в громаді та районі зокрема інформував присутніх епідеміолог Луцького лабораторного відділення ДУ« Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» Микола Демидюк, наголосивши, що зростають показники захворюваності на Covid, туберкульоз та кишкові хвороби. Що надзвичайно актуальною є нині обізнаність населення щодо хвороби Лайма, яку переносять іксодові кліщі. Про методи лікування та протидії цим небезпечним інфекційним захворюванням, найкращим методом запобігання яким є вакцинація.
Надзвичайно актуальна у цей весняний час і проблема протидії масовим спаленням сухої рослинності. Головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Луцького районного управління головного управління ДСНС України у Волинській області Михайло Салов зазначив, що серед населення ведеться постійна роз'яснювальна робота про шкідливість спалювання рештків рослинності, сухостою, бо це може призвести не лише до масштабних загорянь, а й завдає шкоди довкіллю. Проте під час спільних рейдів у населених пунктах громади працівники управління ДСНС та екологічної служби постійно виявляють таких паліїв, які в результаті отримують чималі штрафи за свої неправомірні дії.
Такі рейди продовжуватимуться і надалі, адже жителі громади мають усвідомити власну відповідальність за те, як ми проводимо себе у повсякденному житті по відношенні до довкілля та усього, що нас оточує.
По кожному розглянутому питанню прийнято відповідні рішення.