Відбувся тренінг «Міждисциплінарна взаємодія у процесі супроводу сімейних форм виховання»

05.07.2023

Розвиток сімейних форм виховання, аби кожна дитина-сирота, дитина, залишена без батьківського піклування, виховувалась у сім’ї - це традиційно пріоритетні напрямки у роботі служб, які покликані захищати інтереси дітей. Саме зараз, на тлі війни, коли ще більше дітей потребують захисту та підтримки, ці питання стають ще актуальнішими.

Які бувають форми сімейного виховання, чим вони різняться, який алгоритм їх створення, функції спеціалістів відповідних служб на кожному окремому етапі їх створення, що таке забезпечення найкращих інтересів дитини - про все це і не тільки говорили учасники тренінгу «Міждисциплінарна взаємодія у процесі супроводу сімейних форм виховання», який провели у Рожищенській громаді тренери, провідні фахівці із соціальної роботи Волинського обласного центру соціальних служб Вікторія Чупова та Тетяна Фурман.

Учасниками тренінгу стали представники служби у справах дітей, центру соціальних служб, Рожищенського управління Луцької філії ВОЦЗ, освіти, молоді, РО ТЧХУ, батьки-вихователі.

Захід проходив в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни», що впроваджується Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині».

Навчання проводилось у формі тренінгу із використанням таких форм роботи як інформаційні повідомлення, дискусії, обговорення, робота в групах тощо.

Про ситуацію щодо сімейних форм виховання у Рожищенській громаді розповіла начальниця Служби у справах дітей Рожищенської міської ради Жанна Дубчук.

Присутні на зустрічі опікуни та батьки-вихователі поділилися власним досвідом співпраці зі службами, які покликані захищати права та інтереси дітей.

Цікава та змістовна дискусія про те, що таке благополуччя та безпека дитини, які критерії та показники благополуччя сім'ї, дала можливість кожному учаснику не просто отримати нову інформацію, а й висловити власне бачення щодо питання влаштування дитини у сім'ю.

Соціальний супровід сімейних форм виховання – це командна робота багатьох служб. Тому навчалися взаємодіяти в команді, детально визначали функції та завдання кожного суб’єкта соціальної роботи у складному механізмі створення СФВ.

Не обійшли увагою і державні стандарти супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського виховання.

А спільним напрацьованим лейтмотивом заходу стала теза про те, що запорукою успіху у процесі забезпечення найкращих інтересів дитини є партнерство та згуртована командна робота, спрямована на досягнення життєвого комфорту та безпеки головного учасника процесу СФВ – самої дитини.

Поділитися:

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування