Відкрили ще одну сторінку історії нашого міста

29.12.2022

У Рожищі відбулося відкриття меморіальної дошки, встановленої з нагоди 160-річчя заснування Рожищенської євангелічно-лютеранської парафії.

Пам'ятну дошку розмістили на одному з корпусів Рожищенського навчально-реабілітаційного центру, який був збудований на місці євангелічно-лютеранської кірхи, зруйнованої в часи Другої світової війни.

Про історичні віхи розвитку лютеранської кірхи - величної будівлі у неоготичному стилі, яка була збудована у 1878 році і вміщала понад тисячу віруючих, та ідею встановлення меморіальної дошки розповів ініціатор її створення - кандидат історичних наук, доцент кафедри соціогуманітарних технологій Луцького національного технічного університету Михайло Костюк.

Почесну місію відкриття меморіальної дошки надали головв Рожищенської міської ради Вячеславу Поліщуку та голові Громадського об'єднання "Товариство німців Волині" Ользі Тибор.

Міський голова Вячеслав Поліщук назвав відкриття дошкиґ знаковою подією для громади і подякував ініціаторам заходу, які підтвердили, що наше місто історично багате. Одну з кращих сторінок давнього Рожища створили саме німецькі емігранти, які жили на цій території. Вони відкривали фабрики, школи, приносили на волинські терени свої традиції та культуру, і навіть релігійні погляди, які стали невід'ємною частиною літопису Рожища загалом. Тож увічнення цієї події ще на крок наближає нас до можливості вивчення правдивої історії нашої малої батьківщини.

На важливості відзначення таких пам'ятних місць та подій, як важливої складової дослідження історії волинських німців на тлі вивчення історії розвитку нашого міста наголосила і голова Громадського об'єднання "Товариство німців Волині" Ольга Тибор.

Завершилось відкриття виступом заступника директора Рожищенського навчально-реабілітаційного центру Волинської обласної ради Наталії Савонюк, яка подякувала за співпрацю та підтримку усім, хто допомагає закладу нині, відкриває нові сторінки його історії.

Поділитися: