Як громади Рожища і Слупська допомагають постраждалим від війни українцям

31.05.2022

Рожищенська громада висловлює сердечну вдячність побратимам зі Слупського повіту Республіки Польща.

Рожище і Слупськ - міста-побратими. Дружба між громадами зав’язалася ще тоді, коли росія анексувала Крим і надала підтримку терористичним формуванням на Донбасі. У лютому 2022, тобто в перші дні повномасштабного вторгнення ворожих військ в Україну, влада Слупського повіту одразу звернулася до рожищан з пропозицією допомоги.

«Отримавши шокуючі новини з України вони зібралися на сесію і виділили з місцевого бюджету перші кошти на допомогу. Згодом посадовці Слупського повіту телефонували і запитували про потреби. Відтоді тільки в наше місто прибуло понад 40 тонн гуманітарної допомоги від наших польських друзів. Це ліки, продукти, одяг, фільтри для очистки води, генератори, засоби гігієни, дитяче харчування, медичні халати, операційні набори, побутова хімія. Крім того нам передали 160 натівських військових ліжок разом з ковдрами та подушками. Коли в Миколаєві були проблеми з водою, то зі Слупська нам передали фільтри і пластикові пляшки, в які ми тут набирали воду і відправляли туди», - розповідає Ігор Шкільний.

Громада Рожища також активізувалася. Люди допомагали перевантажувати цю гуманітарну допомогу, сортувати, формувати передачі в ті точки, де велися активні бойові дії, де люди сиділи у підвалах, потребували харчів, тепла, елементарних речей першої необхідності.

«Разом з нашими польськими друзями ми врятували не одне життя, - продовжує Ігор Шкільний. - Окрім того, тільки з нашого району у Слупському повіті отримали прихисток 50 людей. А загалом вони прийняли близько 2 тисяч вимушених переселенців. Найчастіше я особисто спілкувався з Ольгою Газдаг, вона працює в місцевій школі і навчає тамтешніх українців польської мови».

Громада Рожища, волиняни і вся Україна відчуває постійну підтримку від наших найбільших друзів-поляків. Нам дуже пощастило, що маємо таких чудових сусідів. Що милосердя і людяність не мають кордонів, а співпраця – реальна, а не декларативна. Кажуть, друг пізнається в біді. Але ми віримо, що якнайшвидше зможемо розділити з громадою Слупська зокрема і Польщею загалом радість перемоги над рашизмом!

Слава Україні! Niech żyje Polska!

Поділитися: