Після початку повномасштабної війни в Україні мільйони наших громадян були змушені покинути рідні домівки та виїхати за кордон. Серед них було чимало вагітних жінок, які народили діток уже в інших країнах. Тож наразі у них виникає чимало запитань щодо документів для малят.
Пропонуємо відповіді на актуальні питання, які стосуються саме документування дітей, народжених за кордоном.
Чи можна без повернення в Україну оформити закордонний паспорт дитині, яка народилась за кордоном?
- Так.
- Де можна отримати послугу?
- За кордоном оформити закордонний паспорт можна в центрах «Паспортний сервіс» та в закордонних дипломатичних установах.
- Що робити, якщо паспорт матері протерміновано або не вклеєна фотокартка?
- В такому разі можна одночасного оформити ID-картку мамі та закордонний паспорт дитині. Для цього за кордоном потрібно звертатися саме до центрів «Паспортний сервіс».
- Що робити, якщо батько іноземець?
- В такому разі потрібно звернутися до закордонної дипломатичної установи для отримання довідки про реєстрацію особи громадянином України. Термін оформлення – 3 місяці. Потім з цією довідкою оформити паспорт можна і в ЗДУ, і в центрах «Паспортний сервіс».
- Що робити з іноземним свідоцтвом про народження?
- Потрібно зробити офіційний переклад та завірити його нотаріально. Також для легалізації свідоцтво може потребувати проставлення апостиля, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згідно з Законом України «Про міжнародне приватне право».
- Дитину обов’язково брати із собою?
- Не обов’язково, але в такому разі потрібно мати із собою фото дитини 10х15см для внесення відцифрованого образу обличчя. Таке фото має відповідати ряду вимог.
- Яка вартість оформлення?
- Вартість дитячого закордонного така сама, як і дорослого. В підрозділах Міграційної служби це 856 грн або 1496 грн (в залежності від терміновості). Центри «Паспортний сервіс» додатково стягують збір за сервісні послуги підприємства, який різниться в залежності від країни.