За спалювання сухостою та сміття доведеться сплатити кількатисячний штраф

07.09.2021
За спалювання сухостою та сміття доведеться сплатити кількатисячний штраф

Традиційно, восени люди починають впорядковувати територію власних присадибних ділянок та домогосподарств. На жаль, часто така діяльність завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття.

Добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей, провокувати загрозу перекидання вогню на відкриту територію, поля та лісову зону.

Щодня вогнеборці ліквідовують сотні пожеж у природних екосистемах, які завдають значної шкоди навколишньому середовищу та населенню, повідомляють у ДСНС.

Шановні жителі Рожищенської громади!

Будьте максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, коли суха рослинність спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.

Служба порятунку закликає не випалювати сухостій, бути обережними з вогнем під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

- створювати смітники та спалювати відходи;

- розводити багаття у лісі та лісопосадках;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- спалювати рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

- дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками».

Нагадуємо, Верховна Рада України прийняла законопроект №2339, що регламентує підвищення штрафів за підпал сухостою у 18 разів, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91,8 тисяч гривень до 153 тисяч.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 тисячі 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень (було від 170 до 340 гривень). Посадовці платитимуть від 15,3 тисячі гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Якщо ви помітили загорання в лісах чи на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

За матеріалами ГУДСНС України у Волинській області

Поділитися: