У Луцьку з метою розвитку послуги патронату та інших форм сімейного виховання організували інформаційний захід для прийомних сімей, патронатних вихователів, фахівців служб, які працюють із сім’ями та спеціалізуються на захисті прав дітей, під назвою «Жива книга: відверті історії турботи про дітей».
Серед учасників заходу були начальниця служби у справах дітей Рожищенської міської ради Жанна Дубчук, патронатна сім'я Ігоря та Майї Шкільних та прийомні батьки Руслана та Юрій Грицаки.
Зараз у Волинській області є 4 патронатні вихователі, які разом з помічниками надають професійний догляд, виховання та реабілітацію дітям, які тимчасово не можуть проживати у своїх сім’ях. Та цієї кількості недостатньо, адже сотні хлопчиків та дівчаток в області, сім'ї яких перебувають у кризі, потребують підтримки та влаштування саме в родини, а не до інституційних закладів.
Ті, хто відкрив своє серце дітям, які потребують опіки та піклування, розповідали про свій шлях до патронату, до створення прийомної сім'ї чи ДБСТ.
Кожна історія прийомних батьків та опікунів — «людей-книг» – була унікальною, як і унікальна кожна дитина. Та всі ці розповіді були пронизані великою любов’ю до дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, без опіки дорослих, людяністю та надзвичайним бажанням допомогти.
Також учасники зустрічі спілкувалися про те, які стереотипи заважають людям ставати патронатними вихователями, прийомними батьками чи створювати дитячі будинки сімейного типу; до яких труднощів під час адаптації дитини у новому оточенні необхідно бути готовими; чи вистачає фінансового забезпечення для дітей, які перебувають під патронатом або в інших формах сімейного виховання.
Організаторами заходу виступили міжнародна благодійна організація «Партнерство кожній дитині», служба у справах дітей Волинської ОДА та Волинський обласний центр соціальних служб.
Зустріч відбулася у межах проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», який реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), благодійної організації «Партнерство кожній дитині», Міністерства соціальної політики України, Національної соціальної сервісної служби України, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду за дітьми. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Австрійською агенцією розвитку (ADA).