Рожищенська міська рада оголошує набір кандидатів в присяжні Рожищенського районного суду Волинської області

28.11.2022

У зв’язку із закінченням повноважень осіб, які виконують обов’язки присяжних Рожищенського районного суду Волинської області, враховуючи подання Територіального управління Державної судової адміністрації України у Волинській області від 08.11.2022 року №3128/01-18 «Про затвердження списку присяжних», Рожищенська міська рада оголошує набір кандидатів в присяжні Рожищенського районного суду Волинської області.

Рекомендована кількість присяжних – 40 осіб.

Громадяни України, які досягли тридцятирічного віку і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Рожищенського районного суду Волинської області та виявили бажання бути присяжним, до 12.12.2022 року включно подають до Рожищенської міської ради за адресою: Волинська область, Луцький район, м.Рожище, вул. Незалежності, 60 або надсилають на електронну адресу Рожищенської міської ради: m_rada@i.ua такі документи:

  1. Заяву про включення до списку присяжних Рожищенського районного суду Волинської області та згоду на збирання і обробку персональних даних згідно із зразком (див. зразок).
  2. Копію паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації), або копія паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання.
  3. Копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

Довідки за телефоном: (03368 ) 215 41

Довідкова інформація:

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законодавством України, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжні виконують обов’язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 частини сьомої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та зобов’язані:

  • справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
  • дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів;
  • виявляти повагу до учасників процесу;
  • не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
  • виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.

Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні:

Цивільні справи (розглядаються колегією у складі одного судді і двох присяжних) про:

– обмеження, поновлення цивільної дієздатності фізичної особи або визнання її недієздатною;

– визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою;

– усиновлення;

– надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;

– примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу.

Кримінальні справи (за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох суддів та трьох присяжних):

  • щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі.

Хто не може бути присяжним:

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

  1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.
  2. Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного.
  3. Які мають не зняту чи непогашену судимість.
  4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.
  5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
  6. Громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років.
  7. Особи, які не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Гарантії прав присяжних:

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.

Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Присяжні є суб’єктами декларування:

Відповідно до підпункту "ґ" пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» присяжні є суб’єктами на яких поширюється дія цього Закону (під час виконання ними обов’язків у суді). Тому, зобовʹязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентство з питань запобігання корупції.

Поділитися:

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування