Відбулося фокус-групове дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень

21.07.2023

19 липня 2023 року Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» завітала з робочим візитом до Рожищенської громади для проведення фокус-групового дослідження в межах проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Захід розпочався хвилиною мовчання на знак вшанування памяті загиблих захисників та захисниць України, а потім представники організації презентували методологію, спрямовану на активізацію громадської участі у прийнятті рішень на місцевому рівні.

Основна мета дослідження - залучення громадян до активної участі у прийнятті рішень, які безпосередньо впливають на життя громади. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» прагне підвищити зацікавленість громадян у справах громадського життя та створити можливості для залучення усіх верств населення до вирішення спільних проблем і питань.

В рамках зустрічі було обговорення 25 питань з різних сфер життя громади, які прямо або опосередковано впливають на можливість залучення громадян до процесу прийняття владних рішень. Зокрема, архітектурна доступність приміщення органу місцевого самоврядування для осіб з інвалідністю (наявність пандусів, облаштованих санвузлів, елементів навігації); інформаційна доступність ОМС (наявність необхідної інформації на сайті громади, адаптованість сайту для людей з вадами зору тощо); обізнаність мешканців громади щодо способів та шляхів залучення до процесів прийняття рішень місцевою владою; розуміння юридичних аспектів діяльності ОМС, а саме — наявність знань щодо регламентів та процедур прийняття рішень, формування та виконання місцевого бюджету, звітування, відповідальності та багато інших.

Кожне питання було ретельно розглянуто присутніми. Всі охочі могли висловити свою позицію. Ділились як позитивним, так і негативним досвідом взаємодії з органами місцевої влади. Спільно генерували ідеї, розробляли шляхи подолання актуальних проблем. Тож дискусія була конструктивною та плідною.

Варто зазначити, що під час обговорення учасники наголошували на необхідності більш активного залучення окремих цільових груп до процесів ухвалення рішень, контролю та впливу на їх виконання. Серед них: особи з інвалідністю; внутрішньо переміщені особи (ВПО); жінки.

Вся отримана інформація та озвучені ініціативи під час дослідження будуть відображені ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» в аналітичному звіті та у відповідних рекомендаціях для регіону.

Дякуємо Правозахисна спілка інвалідів ВГОІ та HOVERLA / проєкт USAID в Україні за організацію подібних заходів. Це дозволяє краще вивчити потреби мешканців, виявити проблеми та знайти шляхи їх вирішення.

Поділитися: