У Варшаві підбито підсумки цьогорічної програми стажувань «Добре врядування», яку реалізовує Фонд міжнародної солідарності.
27-29 вересня були насичені обміном добрими практиками та досвідом, які в ході Програми здобули 25 українських посадовців органів місцевого самоврядування, серед котрих головний спеціаліст з проєктної діяльності та інвестицій Рожищенської міської ради Марія Печко.
Учасником підсумкової зустрічі став також Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук.
Під час урочистого відкриття підсумкової конференції Василь Зварич, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі та Голова Правління Фонду міжнародної солідарності Solidarity Fund PL Рафал Дзєнцьоловський подякували всім, хто зробив свій внесок при реалізації Програми “Добре врядування”: Міністерству закордонних справ Республіки Польща, програмі ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, Асоціації польських міст Związek Miast Polskich, польським та українським органам місцевого самоврядування.
В рамках розгляду теми співпраці з Україною було презентовано учасникам конференції нові можливості, якими можуть скористатися українські громади. Зокрема, Агнешка Мазур, програмний директор Польсько-американського фонду свободи розповіла про Програми підтримки та розвитку компетенцій. Про портал форм підтримки біженців Mapuj Pomoc окреслила Моніка Міловська, президент Фонду To.Simple. Про поширення досвіду польських органів місцевого самоврядування в Україні розповів Мірослав Скорка з Fundacja Liderzy Przemian. Щодо грантів для польсько-німецько-українських молодіжних зустрічей та пропозиції для партнерств місцевого самоврядування презентував Домінік Мосичук, представник проєкту Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Також успішно пройшли три панельні дискусії.
Перша панельна дискусія стосувалася польсько-українського співробітництва в галузі розвитку. Спікерами виступили: Таміла Шутак, Перший секретар Посольства України в Республіці Польща, Гжегож Прагерт – радник, Міністерство фондів розвитку та регіональної політики Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Департамент програм допомоги; Марчін Зєневич – заступник директора Офісу Повноважної Урядової Служби; Павел Кост, керівник Представництва Solidarity Fund PL in Ukraine.
Під час двох інших панелей на тему польсько-української співпраці за програмою «Добре врядування» впродовж 2022-2023 років жваво дискутували представники муніципалітетів України та Польщі. Модераторами дискусій виступили Павел Пурський від Фонду міжнародної солідарності та Аліція Стаховяк з Асоціації польських міст Związek Miast Polskich, яка є партнером проєкту “Добре врядування”.
За підсумками стажування-2023 підписано три протоколи про наміри побратимства між: Рожищенською міською радою Волинської області та Ужондом гміни Мелгєв Любельського воєводства; Шульгинською сільською військовою адміністрацією Луганської області та Ужондом міста і гміни в Дробіні Мазовецького воєводства; Рожнятівською селищною радою Івано-Франківської області та Ужондом гміни Ясткув Любельського воєводства.
Це лише перші результати цьогорічної Програми. Оскільки, впродовж вересня 25 українських стажистів переймали досвід в польських муніципалітетах і спільно зі своїми менторами опрацьовували свої проєкти, в найближчій перспективі очікується робота над реалізацією цих проєктів в українських громадах.
Тож, далі буде…
Проєкт Добре врядування співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується в рамках програми U-LEAD, багатосторонньої діяльності Європейського Союзу та його держав-членів: Німеччини, Польщі, Швеції, Данії, Естонії та Словенії.