Інструменти партисипації: збір пропозицій від громадян

18.06.2024

У межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», продовжуємо розповідати про інструменти партисипації, які можуть використовувати жителі громад Сьогоднішня розповідь про ЗБІР ПРОПОЗИЦІЙ ВІД ГРОМАДЯН. Це подача пропозицій від жителів громади до органу влади за затвердженою формою у визначений спосіб (онлайн, офлайн).

Чому це важливо?

Це спосіб впливу жителів громади на спільний місцевий бюджет. Принциповою відмінністю такого інструменту від бюджетних слухань є те, що громадяни залучаються до бюджетного процесу ще на етапі складання проєкту бюджету.

Як цим користуватися?

1. Орган місцевого самоврядування розробляє та приймає нормативно-правовий акт (НПА), який передбачає процедуру збору пропозицій від громадян до бюджету під час складання бюджету на наступний рік.

2. НПА має визначати відповідальних за збір пропозицій від громадян, роз’яснення щодо видів видатків, до яких громадяни можуть подавати свої пропозиції, спосіб подання пропозицій, строки збору пропозицій, як орган місцевого самоврядування відзвітує про результати збору пропозицій від громадян.

3. Рекомендовано заходи зі збору пропозицій від громадян під час складання бюджету проводити в період з 15 липня по 15 жовтня року з публікацією оголошення про проведення заходів на офіційному сайті органу місцевого самоврядування або в ЗМІ, також з формуванням розпорядження голови / рішення місцевої ради про проведення таких заходів.

Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Поділитися: