Рожищенська громада ділилася досвідом міжмуніципального співробітництва

18.10.2024

17 жовтня Рожищенська громада приймала гостей з Вінницької, Рівненської і Тернопільської областей в рамках семінару-тренінгу “Міжмуніципальне співробітництво – дієвий інструмент ефективного використання ресурсів громад та удосконалення послуг в умовах воєнного стану”.

Захід організували для представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення», що впроваджується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Швеції, та представлений Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).

Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук та проєктний менеджер Марія Печко презентува- ли досвід міжмуніципального співробітництва Рожищенської громади із сусідніми Доросинівською та Копачівською громадами у сфері реабілітації, спорту, інклюзії, позашкілля та культури у формі реалізації спільних проєктів. А також співпрацю Рожищенської громади із Рожнятівською громадою Івано-Франківської області та Горохівською громадою Волинської області у сфері культури.

Також в рамках заходу було представлено результати міжмуніципальної та міжнародної співпраці Горохівської територіальної громади, з якими ознайомили Горохівський міський голова Віктор Годик та начальник відділу проєктного менеджменту та цифровізації Горохівської міської ради Тетяна Янюк.

Гості відвідали та ознайомилися з результатами реалізованих проєктів міжмуніципальної співпраці у КЗ «Рожищенська дитячо-юнацька спортивна школа» (обладнаний сучасний методичний кабінет), КП «Рожищенська багатопрофільна лікарня» (послуги реабілітації), КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» (сенсорна кімната для дітей з особливими освітніми потребами), КЗПО «Рожищенський будинок дитячої творчості» (студія звукозапису «Мандарин»), КЗ «Рожищенська музична школа» (оновлення музичних інструментів).

Під час спілкування та обговорення актуальності налагодження міжмуніципальної співпраці для громад, Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук наголосив, «саме такий формат співпраці підвищує спроможність громад вирішувати місцеві проблеми, допомагає акумулювати використання фінансових ресурсів щодо покращення якості надання послуг у різних сферах життя, сприяє участі у масштабних транскордонних проєктах та загалом цілісному розвитку громад. Ми вдячні проєктам міжнародної технічної допомоги, під супроводом експертів яких громади роблять перші кроки міжмуніципального співробітництва, які не просто приносять нам хороший досвід та вагомі результати, а навчають користуватися дієвим інструментом ефективного використання ресурсів громад».

Підводячи підсумки заходу, гості подякували за відкритість та готовність ділитися успішним досвідом міжмуніципальної та міжнародної співпраці Рожищенської громади та висловили бажання організації майбутньої співпраці нашої громади із громадами Вінницької та Рівненської областей.

Поділитися:

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування