Звіт керівника Громадського формування «Варта громади» за 2019 рік

Громадське формування «Варта громади» діє з 2017 року.

З моменту створення й до сьогодні керівником формування є Войтюк Леонід Валентинович. Організація є юридичною особою з власним статутом та печаткою. На сьогодні членами ГФ «Варта громади» є 29 осіб.

Відповідно до статуту, головними завданнями формування є:

  • надання допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки;
  • патрулювання спільно з працівниками поліції для забезпечення громадського порядку та участь у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень;
  • запобігання адміністративним проступкам та злочинам шляхом перевірки документів у громадян.

Відповідно до плану роботи у 2019 році членами «Варти громади» було здійснено більше 200 планових патрулювань, з них 10 спільно з правоохоронними органами де було залучено 29 осіб (членів громадського формування). Чергування здійснюється щотижнево (п’ятниця, субота, неділя, святкові дні, планові та позапланові рейди) з 20:00 години до 2:00.

Патрулювання здійснюється пішим патрулем або, за необхідності, власними автомобілями. Транспорт та пальне для чергування надають члени ГФ «Варта громади». Усі патрулювання фіксуються у журналі чергування що знаходиться у черговій частині поліції. Перед кожним рейдом для учасників групи проводиться інструктаж в якому обговорюються дії патрульних в разі виявлення правопорушення чи злочину.

Завдяки коштам виділеним Рожищенською міською радою, Формування має у власності 4 рації, радіостанцію, нагрудний відеореєстратор, 2 мобільних телефони, 9 зимових курток та 4 ліхтарі які значно покращують якість роботи при патрулюванні.

Зокрема нагрудний відеореєстратор є ефективним засобом не тільки у боротьбі з порушниками, а й помічником у захисті прав самих патрульних, оскільки він допомагає уникнути безпідставних звинувачень у неправомірних діях чи некоректній поведінці, а при необхідності надає можливість довести свою правоту у тій чи іншій ситуації.

Окрім чергувань учасники Формування постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями міста спрямовану на запобігання вчинення ними адміністративних правопорушень та проводить регулярну роботу у боротьбі з браконьєрством як у місті Рожище так і в межах району.

Зокрема у 2019 році зафіксовано 4 виклики які стосувались саме браконьєрства. Також особлива увага приділяється підлітковому пияцтву, порушенню громадського спокою, адміністративним порушенням як повнолітніми так і неповнолітніми особами, порушенню правил дорожнього руху, порушення режиму роботи розважальних закладів, боротьбі з розповсюдженнями наркотичних речовин та розміщенню на території міста нелегальних об’єктів.

У перспективах роботи на 2020 рік передбачено подальша співпраця з поліцією а також з новоутвореним Відділом муніципальної поліції Рожищенської міської ради, адже Правила благоустрою нашого міста, на жаль, порушуються щоденно. Серед них зокрема засмічення парків, скверів, вулиць, облаштування стихійних сміттєзвалищ та стихійна торгівля. Вбачаємо що співпраця буде плідною та дозволить покращити життя міста в майбутньому.

Керівник ГФ «Варта громади» Леонід ВОЙТЮК

Поділитися: